× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

У Вінниці вироблятимуть «зелену» електроенергію з лушпиння соняшника

«Вінницький олійно-жировий комбінат» планує виробляти «зелену» електроенергію з соняшникового лушпиння. Орієнтовна вартість проекту – близько 20 мільйонів доларів США.

Як йдеться в публікації на сайті “Укрінформ”,  про це журналістам повідомив Ярослав Белінський, заступник голови правління з технічних питань ПрАТ «Вінницький ОЖК».

– У виробництві соняшникової олії відходом є лушпиння. В цьому проекті його спалюватимуть, як біомасу, у котлі, який вироблятиме пару високого тиску. Вона проходитиме через турбіну і вироблятиме електроенергію. Тобто, йдеться про когенераційну установку, – розповів Ярослав Белінський.

За його словами, проект перебуває на стадії розробки проектно-кошторисної документації. Наразі менеджмент підприємства вирішує питання фінансування проекту, орієнтовна вартість якого становитиме близько 20 мільйонів доларів США, а розрахунковий термін окупності – 5 років.

У повідомленні йдеться, що на реалізацію проекту «Вінницькому ОЖК» знадобиться 18 місяців.

Прогнозовані обсяги виробництва «зеленої» електроенергії – від 7 до 9 МВт, її продаватимуть в енергомережу за «зеленим» тарифом. Потужність когенераційної установки визначатиметься балансом палива, позаяк на цей час частина соняшникового лушпиння використовується підприємством для власних потреб, а надлишок гранулюється і продається як паливо (джерело – ukrinform.ua).

Фото – open4business.com.ua

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
Вгору