У Вінниці вимагали не вручати державну нагороду екс-регіоналу

Сьогодні, 29 серпня, у Вінниці відбувся мітинг під будівлею облдержадміністрації – люди протестували проти нагородження колишнього «регіонала» Анатолія Реп’яха президентською медаллю.

Так, сьогодні вранці у приміщенні Вінницької ОДА згідно указу Президента відбувалося нагородження вінничан медалями на честь 25-ї річниці Незалежності.

Одним з отримувачів мав стати Анатолій Реп’ях – директор санаторію «Поділля», що у Хмільнику. Саме його особа обурила жителів Хмільника та змусила активістів вийти на акцію протесту. «Самооборонівці», депутати Хмільницької міської ради та прості хмільничани виступали проти нагородження Реп’яха.

P60829-113531

Протестувальники пояснювали своє обурення тим, що Реп’ях не заслужив нагороди, а натомість має нести покарання за свої дії у попередні роки. До того ж, за їх словами, порушено близько десяти кримінальних проваджень, в тому числі по незаконному викраденню дельфінів із дельфінарію у місті Хмільнику та незаконному привласненні майна санаторію «Поділля» на суму понад 2,5 мільйонів гривень.

Зокрема, очільник Народної Самооборони М. Хмільник Станіслав Найчук зазначив, що Реп’ях, будучи керівником ТОВ «Санаторій Поділля» та водночас очільником районної організації «Партії Регіонів», під час Революції Гідності формував автобуси з «тітушками» у Київ на Майдан.

– В той же час, сватом Реп’яха є екс-губернатор Хмільницької області скандально відомий Василь Ядуха, який перебував у розшуку та проти якого відкрито ряд кримінальних проваджень щодо про незаконне привласнення землі. Реп’ях агітував працівників санаторію за гроші їхати до Маріїнського парку, – каже Найчук.

Активісти також зазначили, що зібрали підписи на звернення до голови облдержадміністрації та Президента, аби відмінити нагородження Реп’яха.

Сам Анатолій Реп’ях на нагородження не прийшов. До речі, голова ОДА Валерій Коровій зазначив, що не формував список нагороджуваних та не запрошував зокрема Реп’яха на ці урочистості.

– Ми з’ясовуємо, хто це зробив, – сказав Коровій.

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору