У Вінниці видали премії колишнім політв’язням на честь Дня пам’яті жертв політичних репресій

Сьогодні у Вінниці відбулося нагородження з нагоди Дня пам’яті жертв політичних репресій, що відзначатиметься на Вінниччині 20 травня.

У приміщенні Вінницької ОДА вручили квіти, почесні грамоти облдержадміністрації та обласної та міської Рад, а також грошові премії понад 30 вінничанам: представникам обласного товариства політичних в’язнів, репресованих та їхніх дітей, обласного відділення Всеукраїнського об’єднання ветеранів-учасників національно-визвольних змагань, які зазнали репресій.

 

Також було нагороджено активістів та істориків, котрі підготували книгу «Реабілітовані історією. Вінницька область».

Загалом Вінницька міська рада надала дев’ятьом гостям премії у розмірі 622 гривні, а загалом витратила на захід (квіти та грамоти) – 5 тисяч 921 гривню. Зі свого боку облдержадміністрація та обласна Рада подарували по 500 гривень 18 особам.

Та перш ніж відбулося власне нагородження, пам’ять загиблих вшанували хвилиною мовчання, а потім – для гостей заспівав колектив музичного училища імені Леонтовича «Мокоша».

Перед гостями виступили очільник Вінницької ОДА Валерій Коровій, його заступник Ігор Хміль та Сергій Чорнолуцький, керуючий справами виконкому Вінницької міської ради.

– Ось були ми днями у Вінницькому краєзнавчому музей, – розповідає Валерій Коровій. – Знаєте, мене не перестає вражати той факт, що у часи політичних репресій було розстріляно п’ять керівників цього закладу, а ще – 18 чоловіків простих археологів та істориків. Ні за що. Так само, як і нині наш східний сусід вбиває наших хлопців, використовує пропаганду. Українці – генетично мирні. Проте нині владі потрібно добре думати, як уникати таких «граблів» у майбутньому.

Після офіційної частини гості поділилися кількома історіями, пов’язаними із тогочасними подіями, проте через емоції більшості було вкрай важко говорити.

Нагадаємо також, що сьогодні у Вінниці відбудеться мітинг-реквієм у пам’ять про “Вінницьку трагедію”.

         

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору