У Вінниці встановлять рекорд України на честь Леонтовича

100 різних композицій Леонтовича, унікальне видання присвячене постаті композитора, 40 колективів, 1400 учасників фестивалю та рекорд України – лише частина того, що запланували організатори Всеукраїнського фестивалю хорового мистецтва. 

Сьогодні, 5 грудня, під час засідання оргкомітету Всеукраїнського фестивалю хорового мистецтва, присвяченого Миколі Леонтовичу організатори розповіли, які заходи, присвячені видатному композитору вже відбулися та які ще плануються. Зокрема, заступник директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ігор Івасюк зазначив, що святкування тривають вже півтора роки і загалом на них витратили 500 000 гривень. 

  • Розпочалося відзначення річниці  відкриттям музею у селі Марківка Теплицького району. Реконструйовано фактично місце поховання цієї видатної людини. Це також свого роду витвір мистецтва, те що там зробили наші архітектори.

Читайте також: Тут народився «Щедрик»: музей «українського Баха» на Вінниччині. ФОТОРЕПОРТАЖ

  • Проведені заходи, які мають загальносвітове значення. На початку цього року був проведений флешмоб в якому взяло участь більше 50 колективів з десяти країн світу, які виконували «Щедрик». Приємно, що «Опера-фест Тульчин» розпочався твором “На Русальчин Великдень”. Також у цьому році була започаткована премія імені Миколи Леоновича. Зараз її сума 20 000 гривень, але якщо буде можливість, то збільшимо розмір, – прозвітував Івасюк. 

Читайте також: Прилетіла ластівочка: у Вінниці фінішував міжнародний флешмоб #Щедрик100Challenge

Як розповів Ігор Івасюк, в день народження композитора, а саме 13 грудня об 11.00  в селі Марківка біля місця поховання відбудеться вшанування пам’яті Леонтовича без зайвих промов, а згодом наукова конференція «Леонтович і Вінниччина» . Вже о 15.00 в театрі Садовського відбудеться концерт хорових колективів з усієї України — це 40 колективів і 1400 учасників. 

Начальник управління культури і мистецтв Станіслав Городинський прозвітував про кількість мистецьких заходів, які відбулися за півтора роки та просвітницьку діяльність стосовно постаті Леонтовича. А також розповів, що наразі вже висаджена діброва Леонтовича з понад 160 лип. Вже завтра із Буші до музею в Марківці привезуть три скульптури, які стосуються постаті композитора. Відбирали їх в рамках конкурсу, присвяченого Леонтовичу. Якщо говорити про музей, то за 2017 рік його відвідало близько 5000 осіб.  

На першому Всеукраїнському фестивалі хорового мистецтва можна буде почути твори Леонтовича у виконанні Тульчинської хорової капела, якій скоро виповниться 100 років, Теплицької хорова капела, дитячих хорових колективів  Жмеринки, Хмільника та Вінниці.

  • Окрасою фестивалю стануть виступи найкращих хорових колективів України.  Таких як, академічний хор “Вінниця”, камерний хор “Воскресіння”, камерний хор Бортнянського (Чернігів), Муніципальний камерний хор «Київ», академічний хор Харківської державної академії культури, хоровий колектив Одеської національної музичної академії, хоровий колектив Вінницького училища культури і мистецтв, народна хорова капела Бердичівського педагогічного коледжу, – додав Станіслав Городинський.

За три дні прозвучить понад різних 100 творів Леонтовича у виконанні різних колективів України, що є рекордом України. Організатори фестивалю пообіцяли, що намагатимуться знайти кошти у сумі 25 тисяч гривень, аби запросити представників книги рекордів, адже це досить іміджева подія для міста та фестивалю. 

Окрім цього, на фестивалі відбудеться презентація унікальної книги, присвяченої постаті Леонтовича, яку видали за кошти з обласного бюджету. Директорка департаменту інформаційної діяльності Світлана Василюк попросила додати цю подію до конференції, що відбудеться в селі Марківка.

  • Автор цієї книги Анатолій Завальнюк все своє життя присвятив вивченню творчості Леонтовича. Це перша в світі книга повне зібрання творів Леонтовича з його автобіографією, з його унікальними фотографіями, з його автографами, з тими фото, які зберігаються тільки у Анатолія Завальнюка, а ксерокопії у музеї в Марківці, більше ні в кого їх нема.

Окрім цього, на фестивалі будуть презентовані і композиції, присвячені Леонтовичу, а хор «Київ» єдині, хто записав диск духової музики Леонтовича планують виконати «Отче наш» композитора.

Автор: Марина Однорог

Поділитись публікацією
Вгору