У Вінниці впровадили електронну чергу для отримання закордонного паспорту

Відтепер вінничанам не потрібно буде серед ночі їхати та записуватись у чергу, аби встигнути протягом дня оформити документи на отримання закордонного паспорта: міграційна служба Вінниччини запровадила електронну чергу при надані адміністративних послуг громадянам.

За повідомленням, з 11 листопада в Управлінні Міграційної служби Вінницької області по вул. Пирогова, 4, а з 14 листопада ще й по вул. Театральна, 10 запроваджено електронну чергу для оформлення документів з електронним безконтактним носієм – закордонного паспорта.

Є декілька варіантів, як потрапити до цієї електронної черги:

  • Зареєструватись безпосередньо на сайті ДМС України. На сторінці запису до електроннорї черги необхідно буде покроково обрати регіон (а саме Вінницьку область), підрозділ, у якому хочете отримати послугу (зазначимо, що закордонний паспорт можна оформити незалежно від місця реєстрації), обрати тип послугу,  аткаож зручну дату і час. Для реєстрації на сайті ДМС України потрібно буде вказати чотири останніх цифри паспорта громадянина України та номер мобільного телефону, на який прийде код підтвердження та номер у черзі. Кожного дня після 24:00 з’являється нова квота на наступний день реєстрації. До речі, на один телефонний номер є можливість зарезервувати чергу не більше, як для чотирьох членів родини. При спробі порушити це правило, телефонний номер блокується для доступу в систему.

Ми спробували перевірити чи працює такий спосіб, однак на сайті ДМС України станом на 10:00 14 листопада Вінницька область все ще “не активна” для вибору.

Як пояснили Vежі у прес-службі УДМС у Вінницькій області, затримка на сайті викликана певними технічними проблемами. Окрім того, функціонуванням сайту державної міграційної служби керують у Києві, а тому Вінницький підрозділ ніяк не може вплинути на ситуацію. Водночас запевнили, що це питання вирішується і, можливо, вже сьогодні реєстрація до електронної черги на сайті запрацює, а поки що пропонують скористатись іншими варіантами запису.

  • Наступний спосіб, яким вже користуються у Вінниці, – це запис через термінал у міграційному підрозділі, де можна зареєструватись за місяць наперед. Оператору, який проводить реєстрацію, необхідно надати документ, що підтверджує особу, після чого отримаєте іменний талон на чергу. Тому, якщо потрібно зареєструвати у чергу не лише себе, а й членів своєї родини – маєте показати і їхні документи.
    Водночас, міграційна служба Вінницької області просить не реєструватись у кількох підрозділах одразу і поважати бажання інших громадян отримати новий паспорт.

  • Останній спосіб традиційніший – реєстрація у порядку “живої черги”, адже не всі, хто зареєструвались через сайт чи термінал, з’являються у визначений час. Таким чином є можливість у обраний день просто прийти у підрозділ і зареєструватись у порядку черги на місце того, хто не скористався послугою. УДМС у Вінницькій області запевняє, що хоча таких осіб, що не приходять у попередньо визначений час небагато, але вони завжди є. У підрозділі є монітор, де висвітлюється порядок проходження черги. Номери, що звільняються можуть бути зайняті громадянами із “живої черги”. Проте, реєстрація у електронну чергу є обов’язковою. Проходження черги контролюється винятково співробітником апарату Державної Міграційної служби.

 

Зауважимо, що УДМС у Вінницькій області не впливає та формування черги. Для отримання послуги треба  прийти завчасно за 15-20 хвилин і перевірити наявність усіх потрібних документів. Якщо ж ви запізнилися на 2 хвилини понад визначений час, ваша черга автоматично анулюється системою і переходить до тих, хто очікує послугу в поточній черзі.

У виняткових випадках, коли необхідно терміново виготовити закордонний паспорт для виїзду закордон у зв’язку із необхідністю лікування чи поховання близьких людей, потрібно надати документи, які це підтверджують та звернутись із відповідною заявою в Управління ДМС України у Вінницькій області. Оформлення таких документів проводиться пріоритетно за 3 робочих дні.

Щодо районних служб області, там послуги з отримання документів із електронним носієм наразі надаються у порядку поточної черги.

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією
Вгору