× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

У Вінниці вперше відзначають День Південного Бугу. ФОТОРЕПОРТАЖ

У Вінниці сьогодні, 22 травня, вперше масштабно відзначають День Південного Бугу. З цієї нагоди на набережній “Рошен” розгорнулося кілька розважальних локацій, найголовнішою з яких є музична, адже ще до 19:30 тут можна буде побачити виступи різноманітних творчих колективів та виконавців. 

Вже о 14:00 на набережній зібралося чимало вінничан, переважно – з дітьми. Більша частина гостей свята перебувала саме на музичній локації, де виступали юні таланти.

  

    

Трохи далі від сцени облаштовано “хімічну лабораторію”, де студенти природничо-географічного факультету Вінницького державного педагогічного університету розповідали всім бажаючим цікаві факти про воду та показували, що відбувається при потраплянні у воду тієї чи іншої речовини.

     

 

На іншій локації рятувальники навчають всіх охочих правилам порятунку людини, яка тоне. Також тут можна просто зробити фото у аквалангу або ж у масці.

        

Трішки далі розгорнуто творчу зону. Тут можна спробувати свої сили у музичному мистецтві: для цього встановлено спеціальний інструмент, звуки якого нагадують падіння крапель дощу. А ще на цій локації можна навчитися малювати. Як кажуть студентки ВДПУ, найбільше діти малюють “рибок, які виконують бажання”, а ще – просто чисті водойми.

  

Неподалік від “куточку творчості” розташовано виставку вже готових малюнків, звісно, на “водну” тематику. Їх авторами є малеча з дитячих будинків. Якщо деякі малюнки яскраві та зображують чисту воду, природу та планету в цілому, деякі творчі роботи змушують задумуватись над проблемами водних ресурсів.

     

 

Також сьогодні, в рамках святкування, було нагороджено переможців конкурсу дитячого малюнку «Вода для всіх – 2019». Найкращі роботи було відібрано серед 200 малюнків з усіх куточків Вінницької області. Переможці отримали свою “хвилину слави”, почесні грамоти та подарунки. Організатори також повідомили, що до конкурсу долучились вихованці дитячого будинку “Гніздечко” – усім авторам робіт було передано заохочувальні подарунки.

     

На святкування також завітав Андрій Гижко, перший заступник голови Вінницької ОДА. Він розповів, що кожна область, через яку протікає Південний Буг, має свої методи боротьби із забрудненням річки. Зокрема Андрій Гижко зазначив, що Вінниччина активно виконує роботи з очищення річки та принагідно нагадав про нещодавно придбані земснаряди (два – за гроші з обласного бюджету та ще один – з міського).

– Річка Південний Буг в давнину називалась “Бог”. Сьогодні мені приємно відзначити, що на рівні Кабінету Міністрів буде прийнято рішення про офіційний День річки Південний Буг, фактично це буде День народження річки Південний Буг, – сказав Андрій Гижко. – Ця річка об’єднує п’ять областей України, річка, якою ми пишаємось.

Також Гижко наголосив, що нещодавно було розчищено найбільшу притоку Південного Бугу – річку Десенку, а наступним кроком стане розчищення Південного Бугу проти течії. Зокрема йдеться про річку Вільшанку, та річку в межах міста Хмільника.

 

Як розповів очільник Басейнового управління водних ресурсів річки Південний Буг Андрій Магера, рішення про відзначення цього свята щорічно саме 22 травня прийняла Басейнова рада. За словами Андрія Магера, раніше таке свято відзначалося у третю суботу травня, втім через те, що дата часто збігалася з Днем Європи, а відтак – свято Південного Бугу залишалось дещо “в тіні”, його вирішили перенести.

Як зазначив голова Басейнової ради Південного Бугу та радник Голови Державного агентства водних ресурсів України Віталій Мокін, головна мета святкування – привернення уваги мешканців міста, а в першу чергу дітей, до стану та проблем річки Південний Буг. До проблематики фахівець відніс замулення річки, скидання у воду сміття та небезпечних речовин.

Зауважимо, що святкування триватиме орієнтовно до 19:30, відтак гості свята ще зможуть послухати виступи творчих колективів та виконавців.

Фото Ольги Мірошниченко

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору