У Вінниці вперше відбудуться “Джазові сніданки” зі світовими зірками джазу

Невимушене спілкування, практичні рецепти успіху від світових джазових зірок та ексклюзивні майстер-класи в рамках проекту «Джазові сніданки» вперше відбудуться у Вінниці

Вже наступного тижня джазу у Вінниці стане більше. Якщо раніше, джаз був присутній у Вінниці лише ввечері, то цьогоріч на вінничан та гостей міста очікує новий проект у рамках «Vinnytsia Jazz Fest» – «Джазові сніданки». Відбуватимуться вони 22-23 вересня з 10.00 до 13.00 у концерт-холі ресторану «Моnt Blanc».

Як розповіли сьогодні, 14 вересня, організатори проекту, його реалізація стала можливою завдяки гранту від Українського культурного фонду.

Виконавці з дев’яти країн та унікальний джазовий мюзикл: чим дивуватиме Vinnytsia Jazzfest 2018. ПРОГРАМА

– «Джазові сніданки» – це неформальна освітньо-мистецька платформа, яка має на меті допомогти молодим музикантам визначитися, чи мають  вони прагнення імпровізувати, грати джаз, а також з метою формування нової аудиторії для джазового фестивалю. Тому всі заходи під час джазових сніданків у нас є безкоштовними, – розповіла про проект арт-директорка «Vinnytsia Jazz Fest» Ірина Френкель.

Загалом проект «Джазові сніданки» буде цікавий тим, хто займається музикою, готовий надихнутися унікальними історіями успіху та не уявляє свого життя без джазу.

Ділитися власними історіями успіху та проводити майстер-класи для молодих виконавців будуть визнані зірки світового та українського джазу.

– В нашому проекті беруть участь два польські музиканти, які відразу погодилися – це один із найкращих джазових скрипалів Європи Адам Балдих, який буде давати майстер-класи по скрипці і Міхал Мартинюк – рояль. Це буде дуже цікаво професіоналам, які музикують на фортепіано і на скрипці, – говорить Ірина Френкель.

Окрім цього тріо KUSIMANTEN з Австрії поділиться своїми зірковими рецептами і тим, як вони досягнули такого успіху.

– Тому що ми всі знаємо, що Тамара Лукашова, яка переїхала до Німеччини в минулому році отримала приз німецького об’єднання джазового і вона визнана кращою німецькою співачкою 2017 року українського походження. Дівчата грають на віолончелі і Тамара співає. Це будуть нетипові майстер-класи по струнних інструментах.

23 вересня до команди приєднаються FRANKYJAZZ – це молоді українські джазові виконавці, які досягли успіху в першу чергу закордоном, а потім вже в Україні. Вони проведуть майстер-класи з духових інструментів.

Генеральний консул Республіки Польща у Вінниці Дамян Цярцінські розповів, що формат джазових сніданків щонайкраще вписується у джазову традицію:

– У Польщі декілька потужних джазових фестивалів проходить і завжди є час і місце на неформальне спілкування. Цей формат джазових сніданків буде цікавий в першу чергу молодим людям, які зацікавлені джазом або музикою взагалі, адже дає можливість їм прийти і поспілкуватися в неформальному форматі. І це дасть їм можливість подивитися який був шлях музикантів, щоб стати зіркою, щоб стати добрими музикантами.

Як розповів один із організаторів проекту “Джазові сніданки” Павло Третьяков, на джазові сніданки можуть приїхати зацікавлені музиканти із різних міст України. Організатори покривають проживання всім учасникам. Наразі вже є близько 40 заявок на два дні джазових сніданків. Всього організатори можуть прийняти 150 осіб на кожен день. Тому до 18 вересня всі охочі, можуть подати заявку на участь.

Після завершення всіх «сніданків» відеоуроки з майстер-класами і історіями успіху будуть у вільному доступі на сайті проекту http://snidanky.jazz.vn.ua.

Автор: Марина Однорог

Поділитись публікацією
Вгору