× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

У Вінниці вперше прозвучить світова класика українською

На одній сцені в краєзнавчому музеї зберуться вокалісти і вокалістки з Києва, Вінниці та Хмельницького, аби показати всю красу класичної музики рідною мовою.

Концерт «Світова класика українською» відбудеться 29 квітня у виставковій залі краєзнавчого музею о 15.00. Ідея проведення такого заходу належить київському композитору і піаністу Андрію Бондаренко.

У далекі 1960-і роки Київський оперний театр ставив відомі світові опери українською мовою. У той період багато відомих вітчизняних письменників присвятили свій час створенню якісного перекладу з німецьких та італійських оригінальних текстів на рідну мову, щоб глядач міг отримувати не лише естетичне задоволення від музики, але й дослівно розуміти, що в даний момент відбувається на сцені.

-Сам проект вже неодноразово проводився у Києві, але виникла думка, щоб спробувати його реалізувати у інших містах України. Вінниця стала фактично першим містом в Україні, де після столиці буде реалізовано таку творчу ініціативу, – розповів Vежі організатор заходу Назарій Давидовський.

Культурні діячі з трьох міст зберуться разом вже цієї суботи, щоб продемонструвати глядачам цікаву та контрастну програму. Здебільшого це будуть відомі арії з опер В.А.Моцарта таких, як: «Весілля Фігаро», «Дон Жуан», «Чарівна Флейта», також звучатимуть арії з опер Ж.Бізе та П.І.Чайковського. Усі твори акомпонуватиме Андрій Бондаренко.

– Наше завдання – донести до сучасного глядача глибинну суть емоційного-психологічного стану кожного персонажу, його мотиви і дії. А одним із найкращих засобів є  зрозуміла мова, – говорить Назарій.

Серед учасників концерту: Назарій Давидовський, Христина Бедзір, Йосип Машталяр, Вікторія Бабійчук, Дар’я Царинюк, Ірина Федоровська та Аліна Середка.

Вхід вільний.

Автор: Марина Однорог

Поділитись публікацією
Вгору