× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

У Вінниці влаштують конкурс проектів реконструкції простору між Будинком офіцерів та “Ювілейним”

У Вінниці протягом найближчих трьох місяців триватиме закритий національний архітектурний конкурс «Публічний простір між будинком офіцерів та будинком побуту Ювілейний». Реконструкція зазначеної ділянки має відбутися в рамках проекту “Вінницька миля”.

Відповідне рішення про проведення конкурсу підтримали сьогодні, 11 квітня, у Вінницькій міській раді, під час чергового засідання виконавчого комітету. Деталі конкурсу та його умови мають повідомити вже цієї суботи, 13 квітня, під час воркшопу по розробці моделі розвитку району Замостя. Фактично ця дата, 13 квітня, й буде початком конкурсу.

Метою такого конкурсу є перетворення цього простору не тільки на зручну транспортну розв’язку, а й локацію, яка буде максимально функціональною. Про це зазначив Максим Кравчук, в.о. директора “Агенції просторового розвитку”.

Організація та проведення цього конкурсу були у планах на 2019 рік новоствореного комунального підприємства Агенція просторового розвитку. У березні цього року його працівники разом із архітекторами, урбаністами, представниками міської влади та місцевими активістами, зібралися в “Aрхіклубі” Вінниці, щоб напрацювати бачення та основні підходи до реконструкції вказаного простору, а відтак – сформувати умови для конкурсу з його перетворення. Про це читайте за цим посиланням.

Як зазначено у відповідному рішенні про конкурс, він триватиме з 13 квітня по 10 липня. Як зауважив Максим Кравчук, результати конкурсу мають бути оголошені на початку липня, тоді ж відбудеться виставка робіт учасників.

За словами Кравчука, заявки прийматимуть протягом двох тижнів, орієнтовно до кінця квітня. Потім будуть відібрані учасники, які протягом травня-червня мають розробити проекти щодо реконструкції публічного простору між Будинком офіцерів та будинком побуту “Ювілейний”.

Найкращі із запропонованих проектів буде визначати спеціальне журі. На початку липня будуть оголошені результати конкурсу.

Зазначимо також, що раніше учасники робочого обговорення реконструкції назвали такі недоліки зазначеного простору, як транзитність площі (там немає потреби перебувати більше 10 хвилин); зручність для паркування таксистів, але не для відпочинку вінничан; відсутність відчуття єдиного простору (через проїзд між будівлями); незручні та ламані пішохідні переходи та велодоріжки (люди “зрізають” через парковку); велика кількість асфальту та мало зелені (там дуже спекотно).

Відтак, конкурс передбачає розробку проекту, що вирішить зазначені проблеми.

Також під час робочого обговорення перетворення простору, пропонувалося закрити проїзд, який зараз існує між Будинком офіцерів та “Ювілейним”, і створити таким чином єдиний великий публічний простір та зручну пішохідну зону, а існуючу парковку, можливо, змістити вглиб (до вулиці Івана Бевза). Також розглядалося питання про створення посередині цього публічного простору (між Будинком офіцерів та “Ювілейним”) ще одного закритого функціонального простору, для публічних заходів та спілкування.

Читайте також:

Як у Вінниці планують реконструювати простір між Будинком офіцерів та “Ювілейним”. ГРАФІКА

Вінницька миля: на залізничному вокзалі відкрили виставку про майбутнє перетворення проспекту Коцюбинського. ФОТО

Вінничани називають проспект Коцюбинського “негативним” і намагаються там не ходити (опитування)

 

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору