× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

У Вінниці влаштують Ханукальний Шабат

Вже цієї суботи відбудеться святкування Хануки, єврейського свята чуда та перемоги у війні між святістю і нечистотою.

Подія під назвою “Ханукальний Шабат” відбудеться 8 грудня в актовій залі готелю Поділля. Як розповів один із організаторів Юрій Гузєєв, в програмі запланована єврейська музика і танці, адже всі єврейські свята обов’язково мають бути веселими. Також ребе розповість детальну історію свята Хануки з висновками, які можна застосовувати в сучасних реаліях. Не обійдеться і без традиційного ханукального частування.

– Це традиційне велике єврейське свято, коли обов’язково необхідно постаратись обдумати всі висновки, перечитувати історію Маккавейських воєн (період, коли зародилось свято Ханука – ред.) та обов’язково відсвяткувати його не тільки з євреями, але й бажано з кожною людиною, яка є поряд з тобою, – розповідає Юрій Гузєєв.

Традиційно свято триває вісім днів, цього року з 2-го по 10 грудня. Щодня на дев’ятисвічнику (ханукії) запалюють по одній свічці. Дев’ята свічка називається “служка”, її завдання запалювати решту. Вважається, що кожна людина має стати такою свічкою “служкою” для інших, а не горіти лише для себе.

Подія розпочнеться о 12-ій і триватиме до 16-ої години. Вхід вільний для всіх охочих.   

Фото: http://podrobnosti.ua

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
Вгору