× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

У День знань «ЧорКом» влаштував «земляний» перформанс проти корупції

Вранці 1 вересня представники громадської організації «Чорний комітет» влаштували акцію-перформанс під стінами вінницької філії університету «Україна», проте стосувалась вона зовсім не Дня знань.

Як пояснили організатори акції – перформанс покликаний привернути увагу студентів до корупційних фактів, в яких нібито фігурує директор “Університету” та депутат Вінницької міської ради Ганна Давиденко. Під час акції “Чорний комітет”  насипав перед входом до університету велику купу землі, таким чином демонструючи земельні оборудки, в яких на переконання активістів, фігурує пані Давиденко.

 

  • На мене Ганна Давиденко тисне через правоохоронні органи і суди, – каже один із організаторів акції Андрій Вербецький. – У пані Давиденко землі більше ніж на мільйон гривень.

Присутні журналісти цікавилися, які є докази на підтвердження слів про корупцію пані Давиденко. На що активісти відповідали, що всі підтвердження можна знайти в інтернеті та в документах рішень сесії міської ради.

  • Нещодавно ми дізналися, що вони (родина Давиденко. – VежА) отримала понад 20 гектарів землі від Вороновицького психоневрологічного диспансеру, – розповів представник громадського руху «Чорний комітет» Денис Котов. – Раніше ця земля належала диспансеру, але він дивним чином відмовився від неї і Вороновицька сільська рада виділила цю землю частинами сім’ї Давиденко.

В першу чергу хлопці та дівчата, що прийшли сьогодні сюди, зокрема представники молодіжної організації Андрій Вербецький та Денис Котов хотіли поспілкуватися з пані Давиденко.

Періодично вони скандували в рупор:  «Давиденко виходь!», «Давиденко на нари!».

Проте як пояснила представниця інституту, два дні пані Давиденко була у відрядженні у Києві, але на посвяту студентів має з’явитися.

  • Мені важко сказати, що тут відбувається, тому що ми навчальний заклад і для нас в першу чергу важливий добробут наших студентів та їхній спокій, – каже заступниця директора університету Світлана Ілініч. – У нас навчається значна частина студентів з особливими потребами, тому ми поза політикою і поза різноманітними заходами.

Ще на початку акції працівниці вишу нарікали на дії активістів, адже вони, мовляв, своєю купою землі перегородили підхід студентів до закладу, частина яких є маломобільними. Однак насправді до закладу лишався прохід, через який студенти, в тому числі з інвалідністю, проходили без перепон, лише із здивуванням.

Самі організатори для себе так і не вирішили чи просто стоятимуть і чекатимуть на появу директора інституту чи підуть до її кабінету. Вербецький був за те, щоб дочекатися Давиденко, а Котов – що можна було б і зайти до неї.

  • Ні, не треба студентам псувати свята, – підсумував Андрій Вербицький.

“Принесемо в кабінет усі 10 соток”: пікетувальники висипали землю перед приймальнею депутатки Давиденко. ФОТО, ВІДЕО

За всім, що відбувається весь час спостерігали представники поліції, яких завчасно викликали працівники навчального закладу. Спочатку було двоє патрульних, а згодом з’явилося більше 10-ти представників правоохоронних органів. Вони фіксували дані учасників, щось розпитували. В результаті  усіх порозсаджували в машини і повезли до райвідділу поліції для встановлення осіб.

«Гнилі не труби – гнилі чиновники»: «Чорний комітет» пікетував вінницький Водоканал

На початку акції, коли прибули перші працівники поліції, свій паспорт показував лише Андрій Вербецький.

У якийсь момент молодик влаштував справжній перформанс: на земляний насип з плакатом «Пам’ятник корупціонерам» Андрій Вербецький почав сипати одногривневі купюри.

Позаяк учасників акції забрали до райвідділку, то купюри – а їх було близько тридцяти – та плакат з надписом почала збирати спочатку представниця інституту, а згодом і поліцейські. А от земля, яку, до речі висипали одразу перед виїздом від приміщення банку – так і залишилася.

 

Автор: Валерія Жовтун

Поділитись публікацією
Вгору