× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

У Вінниці відсвяткують день народження культового японського мультиплікатора

Завтра, 5-го січня, у молодіжному центрі «Квадрат» о 15.30 відбудеться захід присвячений дню народженню культового японського мультиплікатора Хаяо Міядзакі.

Організовує подію вінницький клуб любителів східної культури «Hinode», який виник буквально декілька днів тому, хоча ідея створення в засновників існувала ще восени. Як розповів Vежі представник клубу Віктор Гриневський, «Hinode» займається популяризацією та поширенням східної культури (переважно японської).

– Основною нашою ціллю ми вбачаємо консолідацію зацікавлених Японією та іншими країнами сходу людей і проведення масштабних заходів, присвячених тим чи іншим аспектам східної культури. А також збагачення внутрішнього і зовнішнього культурного простору для якомога більшої кількості вінничан, – говорить Віктор.

Віктор також розповідає чому першим офіційним заходом клубу вирішили обрати саме день народження Хаяо Міядзакі:

– Для нас найважливішими є три фактори. Аніме Міядзакі і його студії ніколи не втрачають актуальності, неймовірно якісні і говорять про теми, актуальні для кожного – доробки Хаяо знайомі всім без винятку. Цікавиться людина Японією та її культурою, чи ні, але фільми Міядзакі вона точно дивилася — хоча б славнозвісні «Віднесені привидами». Ну і до того ж, що ще дивитись у новорічний-різдвяний час, як не найкращі в світі казки. Та ще й такі, що вже не перший десяток років приводять в захват і дітей, і дорослих! Якщо коротко: Міядзакі жива легенда, і ми від всього серця вважаєм, що чим більше людей ознайомиться з його творчістю глибше – тим краще.

Захід триватиме 3,5 – 4 години і, за словами організаторів буде цікавим всім, як і дітям, так і дорослим.

– Діти не відмовляться від можливості подивитись чарівну казку. Дорослі розслабляться і відпочинуть в суботній вечір, а також дізнаються щось нове та цікаве без звичного для нашого сучасного повсякдення «кипіння мозку». На дні народженні Міядзакі знайдеться щось цікавеньке і для школяра Максима, і для студентки Тані, і для інженера Івана Петровича, – додає Віктор.

У програмі заходу: знайомство з Міядзакі, студією “Ghibli” і особливостями творчості митця, міні-конкурси присвячені цікавим моментам з творчості та життя Хаяо, перегляд “Мандрівного замка Хаула”, інтерактив, присвячений вже безпосередньо “Мандрівному замку”. А також знайомство з клубом “Hinode”.

– Щодо атмосфери, то наша ціль комфорт та затишок. Завдяки молодіжному центру “Квадрат” досягти її буде неважко. Ми дуже хочемо, щоби людям вдалося хоча б трішечки пірнути в культуру Японії, і готові зробити все, щоби оце “занурення” вийшло легким та приємним, – додають організатори.

Вхід вільний.

Автор: Марина Однорог

Поділитись публікацією
Вгору