× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

У Вінниці відповіли на петицію щодо встановлення роздільних контейнерів для сортування сміття

У міській раді відповили на електронну петицію щодо встановлення у місті контейнерів для роздільного збору сміття, і пояснили, що у 2019 році не передбачено коштів на закупівлю таких контейнерів.

Як ми писали раніше, на сайті міських петиції вінничанка пропонувала встановити на території міста п’ять спеціально обладнаних контейнери для роздільного збору сміття, а саме для пластику, паперу, скла, металу та небезпечних побутових відходів. Сьогодні, на тому ж сайті опублікували відповідь на цю петицію, у якій пояснили, що купівля таких контейнерів не передбачена цьогорічним бюджетом.

— Запропоновані Вами контейнери для роздільного збору побутових відходів коштують близько 20 тисяч гривень за одну одиницю, що в масштабах покриття усього міста потребує значні кошти, — пишуть у мерії. — На жаль, видатками міського бюджету на 2019 рік не передбачено коштів на закупівлю зазначених контейнерів, але при формуванні міського бюджету на наступні роки дана пропозиція буде врахована.

У відповіді також зазначають, що “для зменшення негативного впливу відходів на навколишнє середовище, в місті впроваджена система роздільного збирання побутових відходів. Мешканцям запропоновано складувати ресурсоцінні компоненти (ПЕТ-пляшка, папір, скло, метал) в контейнери сухої фракції, які після проходження процесу сортування, направляються на переробку”.

Додається, що в 2018 році силами комунального підприємства «ЕкоВін», проведено закупівлю 100 контейнерів для ПЕТ-пляшки за процедурою електронних торгів, які розташовані на контейнерних майданчиках багатоповерхової забудови міста.

Як Veжа писала раніше, у Вінниці відкрилася єдина у місті станція “глибокого” сортування сміття “Ecohope”, але згодом ініціатори станції вимушені були її закрити у зв’язку з нестачею “ідейних” волонтерів та через великі обсяги вторсировини, яку свідомі вінничани приносили для переробки.

Головне фото: prostranstvo.media

Автор: Олеся Яненко

Поділитись публікацією
Вгору