У Вінниці відомий філософ та журналіст Володимир Єрмоленко розповість про свого Одіссея

Наступного тижня вінничани зможуть почути нову історію про Одіссея з роману Володимира Єрмоленка «Ловець океану».

«Ловець океану» – книга, яка наближає епос до нас, осучаснює його. Неважливо, хто ми – напівбоги чи прості смертні – Володимир Єрмоленко доводить: думаємо і відчуваємо ми однаково. Вже 6-го липня о 18.00 в книгарні «Є» вінничани матимуть можливість дізнатися більше деталей про перший роман відомого філософа та журналіста Володимира Єрмоленка.

Головний герой книги – Одіссей – воїн і мандрівник. Він повертається на Ітаку після двадцяти років блукань. Але вдома не знаходить ані своєї дружини Пенелопи, ані свого сина Телемаха. Він розуміє, що став на хибний шлях і тепер мусить виправити свої помилки. Одіссей здійснить свою подорож у зворотному напрямку, від Ітаки до Трої. Він знову зустрінеться з Сиренами, знову відвідає землю Навсикаї, знову буде на островах Каліпсо та Цирцеї, знову спуститься в царство Аїда. Крок за кроком він дедалі краще розумітиме головні сили, які скеровують його життя: кохання, смерть, провину, красу і втрату…, – пишеться в анотації до книги.

  • Цей роман насолоджує одночасно із стількох різних причин і на стількох шарах, що задовольняє дуже багато (якщо не всі) основні рецептори, – розповіла під час презентації книги на Книжковому арсеналі модераторка зустрічі, письменниця Софія Андрухович. – По-перше, у ньому йдеться про історію, відому нам усім, і тут виникає момент впізнаваності, який відгукується кожному. Володимир звертається до «Одіссеї», і ця впізнаваність дає момент рідності та близькості. Але одночасно ця історія розказана настільки свіжо і по-новому, що дозволяє перевідкрити історію Одіссея і навіть себе самого. Окрім цього, я насолоджувалася прекрасною мовою.

Софія Андрухович відзначила, що Володимир Єрмоленко в цьому романі говорить про найважливіші речі – любов, близькість, смерть, самотність, покинутість, і не боїться робити це просто і пронизливо.

  • Дуже поетично і мелодійно. Ще один важливий для мене момент – те, що в романі «Ловець океану» є багато смачно описаних еротичних сцен. Це було однією з головних причин, чому я так насолоджувалась цим текстом», – розповіла письменниця.

  • «Ловець океану» – це роман про блукання, яке стає дорогою, – розповідає Володимир Єрмоленко. – Про біль, який ти перетворюєш на радість. Про втрату, яку ти випускаєш в небо. Про фатум, який ти приймаєш, як частину самого себе. Це роман про Одіссея – а також Пенелопу, Навсикаю, Каліпсо, Цирцею, Аріадну, Діоніса і Трою. Всі вони живуть в своєму світі, світі епосу та міфології, де люди можуть спілкуватися з богами та спускатися в царство мертвих. Але всі вони мислять як ми, відчувають, як ми, страждають, як ми – тобто як сучасні люди. Навіть якщо вони боги і безсмертні, навіть якщо вони вітри чи монстри. Я хотів зробити епос сучаснішим, але я також хотів зробити сучасну людину зануреною в епос, в глибину часу та всесвіту».

Арт-менеджер книгарні «Є» та модератор зустрічі з Володимиром Ярмоленком – Олександр Вешелені розповів Vежі, що цей роман підкорює читача вже з перших сторінок та акцентує увагу на тому, що Володимиру Єрмоленку не просто вдалося внести новий подих у старий як світ сюжет, але й зробити його ближчим для сучасників.

  •  Чуттєвість, з якою зображено зворотний шлях спокути Одіссея – від Ітаки до Трої, – підкорює читача буквально з перших сторінок – і потім не відпускає аж до кінця. Це справді немовби занурення в Океан міфу, але водночас і в море реальності. Виходить, ми досі переживаємо ті самі радощі, ніжності, гніви й болі, що й давні греки. Те, що цю історію повертає нам вдумливий філософ-естет, лише додає вартості цьому роману. Він багатошаровий, але водночас словесно й образно гнучкий, місцями навіть легкий, мов повітря, яким хочеться дихати.В тексті присутня несфальшована і зовсім неудавана щирість, любов до людини як істоти непевної, хисткої, але з глибоким світом, таким безмежним, як і широкі морські простори, – поділився враженнями Олександр.

Вже наступного четверга, 6 липня, вінничани матимуть змогу дізнатися більше деталей про книгу, її героїв, і, звичайно, самого автора.

Володимир Єрмоленко – філософ, журналіст та письменник. Автор книг «Далекі близькі» (Видавництво Старого Лева, 2015) та «Оповідач і філософ» (Критика, 2011). Доктор політичних студій (Париж), кандидат філософських наук (Київ), викладач Києво-Могилянської академії. Працює в «Інтерньюз-Україна» та на Громадському телебаченні. «Ловець океану» є першим романом автора.

Фото: bit.ua, Українська правда

Автор: Марина Однорог

Поділитись публікацією
Вгору