«Дитячі мандри містом Коцюбинського»: відкриття виставки у Вінниці

Поринути у світ дитячих мандрів Вінницею Коцюбинського разом із художницею Лілією Тєптяєвою вінничани зможуть вже наступного тижня.

У п’ятницю, 23 червня, о 12:00 у світлиці Вінницького літературно-меморіального музею Михайла Коцюбинського (вул. І. Бевза, 15) відбудеться відкриття виставки серії робіт «Дитячі мандри містом Коцюбинського», присвячених природній красі Вінниці та дитячим казкам Михайла  Коцюбинського. На презентації художниця Лілія Тєптяєва проведе майстер-клас для дітей і дорослих з використанням художніх паперових технік, у яких виконані картини проекту.

Як Яринка і Сашко Вінницею гуляли: історія ремейку казок Коцюбинського про «місто над Бугом»

На роботу над виставкою «Дитячі мандри містом Коцюбинського» Лілію Тєптяєву надихнула подорож до Вінниці у травні 2015 року на фестиваль «Intermezzo», де художниця проводила майстер-клас, а також екскурсія містом від вінничанина, куратора проекту Леоніда Марущака. Новий виток у розробці ідеї розвинув літературознавець Олександр Вешелені, запропонувавши долучити п’ять казок Михайла Коцюбинського.

  • Мені тоді у Вінниці сподобалося багато: простір міста, зелені парки і велика кількість дитячих майданчиків, річка Південний Буг і катери, набережна і мости, чистота у місті без реклами і сміття, радісна і привітна молодь, взагалі якась позитивна атмосфера. І вже тоді, прогулюючись містом і парками, у моїй голові зводився «фундамент» ілюстрацій, вибудовувалась композиція. Прогулянка на катері Південним Бугом, проїзд у вінницькому трамваї, відвідування музею Коцюбинського і архітектурні пам’ятки, які ми встигли оглянути все це так чи інакше знайшло місце у моїх ілюстраціях», – розповідає Лілія Тєптяєва.

Після оформлення ілюстрацій до казок Михайла Коцюбинського стало очевидним, що це абсолютно нова історія, яка потребує ілюстративного продовження і текстового обрамлення. Так до проекту долучилася Альона Кабалюк, студентка Вінницького державного педагогічного університету імені М. Коцюбинського, яка написала оповідання до робіт Лілії Тєптяєвої.

У результаті спільної творчості народився проект «Дитячі мандри містом Коцюбинського», який сповідує філософію homo naturalis і поєднує в собі виставку художниці Лілії Тєптяєвої про природну красу і принади Вінниці та оповідання Альони Кабалюк, у яких герої – дівчинка Яринка і хлопчик Сашко – гуляють містом і розповідають одне одному казки Коцюбинського.

Вже наступної пятниці організатори та учасники проекту зможуть більше розповісти про майбутнє оригінальної книги та роботу над самим проектом. Також на всіх гостей очікує майстер-клас Лілії Тєптяєвої для дітей та дорослих із паперової пластики, а також імпровізована екскурсія експозицією від авторів проекту.

Виставка «Дитячі мандри містом Коцюбинського» працюватиме до 9 липня у режимі роботи Вінницького літературно-меморіального музею Михайла Коцюбинського (вул. І. Бевза, 15).

Вхід вільний

Позначки: , , , , , , , , ,

Автор: Марина Однорог

Поділитись публікацією