× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

У Вінниці відкриють школу вінницького гіда

З 12 серпня у Вінниці розпочнеться 5-денний літній інтенсив, який стане першим етапом пятимісячного проекту з підготовки “нового покоління” вінницьких гідів. Їх вчитимуть проводити екскурсії містом для туристів, а також розроблятимуть нові туристичні маршрути як у самому місті, так і навколо Вінниці. 

Про це сьогодні, 16 липня , розповіли в хабі “Місто змістів” ініціатори проекту – Тетяна Кароєва з Педагогічного університету, очільник Центру історії Вінниці Олександр Федоришен, Тетяна Замкова з Вінницького торговельно-економічного університету, а також представники Департаменту туризму ВМР Олександр Вешелені та Катерина Мацієнко.

Як зазначили учасники презентації, потреба в більшій кількості гідів, які під різними кутами зору подивляться на Вінницю туристичну, існує вже не один рік. Позаяк Вінниця прагне залишити туристів в місті не лише на кілька годин під час перегляду шоу на фонтані “Рошен”, туристам потрібно створити нові, нетривіальні екскурсійні маршрути, і звісно – необхідно мати фахівців, які зможуть цікаво та оригінально цими маршрутами провести гостей міста.

За словами авторів ідеї, навчання гідів розраховане на п’ять місяців і почнеться з літнього інтенсиву, який триватиме з 12 по 16 серпня та включатиме в себе цикл тренінгів, лекцій, майстер-класів з методики та апробації туристичних маршрутів, історії Вінниці, основ розвитку власного підприємництва від відомих гідів, істориків та маркетологів. Зокрема навчати нових вінницьких гідів будуть успішні гіди з інших міст країни: Олександр Бабич з Одеси, Олег Мороз з Кам’янця-Подільського, Петро Радковець зі Львова та Ервін Міден з Чернігова.

За тим у вересні відбудеться “Майстерня міських екскурсій”, під час якої учасники розроблятимуть унікальні екскурсійні маршрути, що сприятимуть формуванню туристичної привабливості міста та збільшенню кількості туристів.

Як розповіли учасники презентації, наразі важливо розробити оригінальні туристичні маршрути, які б відрізнялися від звичайних оглядових екскурсій Вінницею. “Наприклад, часто залишається поза увагою унікальна вінницька родзинка: місце біля психіатричної лікарні, де розташований парк психоделічних скульптур, а за ним – старий цвинтар, на місці якого колись було городище, а зараз відкривається фантастичний краєвид на Буг та річку Вишня, яка в нього впадаю”, – пояснює Олександр Вешелені.

Керівниця проекту Тетяна Кароєва з Вінницького історичного товариства зі свого боку додає, що загалом буде розроблено пять нових маршрутів містом, і зокрема планують увагу звернути на таку тему, як “Вінниця середньовічна”. “У нас майже не лишилося нічого середньовічного в архітектури в центрі міста, однак ми можемо зчитати деякі середньовічні речі, які диктувалися специфікою розвитку тодішніх європейських міст і що відклалося у Вінниці”, – розповідає історикиня. Також розглядають варіант окремого маршруту, присвяченого українській революції початку 20-го сторіччя. Під час таких екскурсій серед іншого планують розповідати, де саме розташовувалися у Вінниці урядові установи УНР, якою була внутрішня логіка такого розташування, чому саме ці будинки ставали тим чи іншим міністерством.

 

“Ми бачимо, що потреби туристичного ринку щороку змінюються, є велика потреба у фахівцях, які вміють розвивати туристичний бізнес і розробляти маршрути. Зараз наші студенти пишуть велику кількість магістерських робіт, присвячених саме розробці нових туристичних маршрутів як Вінницею, так і територією області”, – розповідає Тетяна Замкова.

 

“Споживач буває різний і туризм буває різний, важливо розвивати артистичність гідів, щоб вони не соромилися свого внутрішнього темпераменту. І навіть інтровертні гіди можуть проводити екскурсії для таких самих інтровертів. А взагалі місто має стати такою “кишенькою”, яка збиратиме туристів, котрі потім роз’їдуться по всій області, яка є одна з найбільших в Україні.” – Олександр Вешелені.

Участь у “Школі вінницького гіда” є безкоштовною, вона розрахована як на практикуючих гідів, які хочуть покращити свої навички, так і на всіх охочих, які прагнуть опанувати цю туристичну професію. Бажаючим долучитися потрібно заповнити онлайн-форму реєстрації за посиланням.

Кількість місць обмежена – за рівнем мотивації буде відібрано лише 30 учасників.  Наприкінці навчання, після презентації свого портфоліо, учасники проекту отримають рекомендаційні бейджі.

Фото Ольги Мірошниченко

 

 

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору