У Вінниці відкриють для екскурсій монастирські підземелля капуцинів

Сьогодні, 21 вересня, 270 років виповнюється одній із найстаріших та унікальних пам’яток архітектури Вінниці та Поділля – храму й монастиря францисканців-капуцинів. З нагоди свята для вінничан сьогодні організовують безкоштовні екскурсії пам’яткою, а головне – підвалами монастиря, котрі є частиною підземель старої Вінниці.

21 вересня 1745 року близько 16:00 монахи капуцини прибули у місто Вінницю й залишилися тут до сьогоднішнього дня. Нині це Костел Святої Діви Марії Ангельської, який розташований по вулиці Соборній.

  • З 20-ї до 22-ї години будуть тривати безкоштовні екскурсії всіма п’ятьма поверхами Костелу, монастирем та їх підвалами. Екскурсійні групи складатимуться з 10 чоловік, їх вже чекають 15 екскурсоводів. Тривалість екскурсії – 20 хвилин. Цього цілком достатньо, аби все подивитися і пофотографувати, – розповів журналісту VежА керівник культурно-просвітницького проекту «Відзначення 270-річчя появи ченців-капуцинів у місті Вінниця» Юрій Войціцький.

Якщо екскурсії для любителів історії виявиться замало – охочим дізнатися більше буде презентовано книгу настоятеля парафії Пресвятої Діви Марії, отця Костянтина Морозова про Костел капуцинів – всю його історію та перебудови.

Крім того, учасники екскурсії побачать, як виглядав монастир та костел в останній чверті ХІХ століття – до більшовицького перевороту. Для цього член організації «Вінницьке історичне товариство», архітектор та дослідник архітектури Вінниці Євген Совінський виготовив макет пам’ятки. Тут у зменшеному розмірі і медоварня, і свічкова майстерня, і стайні, і колодязь, а також фігури святих, які не дожили до наших днів.

14333665_674727566035658_1745830915038529460_n

Макет костелу, фото – Олександр Федоришен

Крім того, о 18:00 можна буде завітати на концерт органної музики, який проходить в рамках міжнародного органного фестивалю “Музика в монастирських мурах”.

Автор: Віталія Мазур

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору