× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

У Вінниці відкрили «Open Space» на базі РАЦСу. ФОТОРЕПОРТАЖ

Замовити ту чи іншу довідку, оплатити та отримати її в середньому протягом 20 (або максимум 40) хвилин – саме це дозволяє новий сервіс європейського зразка «Open Space» у Вінниці. Урочисте відкриття своєрідного “прозорого офісу” у  міському РАЦСі (вулиця Замостянська, 26) відбулося сьогодні, 9 жовтня. 

Загалом в Україні вже відкрито та працює 18 таких “вільних просторів”, якими користується дедалі більша кількість людей. На церемонію відкриття завітав Станіслав Куценко, начальник головного управління юстиції у місті Києві. Він розповів, що саме у Дарницькому відділі державної реєстрації актів цивільного стану міста Києва було відкрито перший такий «Open Space».

   

– У Дарницькому відділі державної реєстрації актів цивільного стану міста Києва «Open Space» запрацював у листопаді 2017 року і за цей час його відвідало близько 20 тисяч осіб, – розповів Куценко. – Причому йдеться не тільки про мешканців Києва, а й з районів.

Як пояснив Станіслав Куценко у коментарі Vежі, на вартості послуг наявність «Open Space» жодним чином не відобразиться, а однією з головних переваг сервісу є електронна черга та “універсальність” кожного працівника.

– Для Вінниці буде достатньо одного «Open Space», але треба буде дивитися по тому, наскільки він буде популярний, по наявності або відсутності черг. І тоді буде зрозуміло, чи потрібен Вінниці ще один. Тому що у Києві у нас є 10 районів, ми відкрили один такий “вільний простір”, але плануємо відкрити ще, щоб громадянам і на лівому, і на правому березі було зручно ним користуватися. Нині великих черг немає, але насправді навантаженість на шістьох працівників велика.

Відтак, за допомогою Open Space можна отримати такі послуги:

– Державна реєстрація народження
– Подача заяви про державну реєстрацію шлюбу
– Подача заяви про державну реєстрацію розірвання шлюбу
– Подача заяви про державну реєстрацію зміни імені
– Видача повторного свідоцтва про народження
– Видача повторного свідоцтва про шлюб
– Видача повторного свідоцтва про розірвання шлюбу
– Видача повторного свідоцтва про зміну імені
– Видача витягу з ДРАЦС про народження
– Видача витягу з ДРАЦС про шлюб
– Видача витягу з ДРАЦС про розірвання шлюбу
– Видача витягу з ДРАЦС про зміну імені

Після того, як гості відкриття сервісу розповіли про важливість та актуальність сервісу, відбулося урочисте перерізання стрічки до новоствореного “вільного простору”.

   

Також начальниця управління ДРАЦС Департаменту державної реєстрації та нотаріату Ірина Дубиківська продемонструвала роботу системи, запросивши повторну видачу свідоцтва про народження. Першим кроком є отримання електронного талона.

 

Після отримання талону із номером у черзі, потрібно її дочекатися. Втім порівняно із часом очікування до впровадження сервісу, а це часто близько години, нині на всю процедуру потрібно від 10 до 40 хвилин.

Також економить час те, що оплатити послугу можна на місці через спеціальний термінал.  А також зауважимо, що усі працівники є багатопрофільними, тобто один працівник може видати довідки, які раніше потрібно було замовляти у різних відділеннях.

Відтак вже за кілька хвилин Ірина Дубиківська отримала дублікат свого свідоцтва по народження. Причому варто зазначити, що народилася жінка не у Вінниці, а отже працівниця ще й встигла надіслати запит до відповідного РАЦСу за місцем реєстрації.

Вінницький Open Space працюватиме за графіком Вінницького міського відділу ДРАЦСу: вівторок – п’ятниця – 9:00-18:00, субота – 9:00-16:45. Перерва – з 13:00 до 13:45. Телефон для довідок: (0432) 61-25-02.

Фото Ольги Мірошниченко

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією

Інші новини

Вгору