× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

У Вінниці відбувся смолоскипний марш на честь полковника Євгена Коновальця. ФОТОРЕПОРТАЖ

Увечері 14 червня у Вінниці відбулася смолоскипна хода на честь дня народження видатного українського полководця, лідера ОУН та полковника УНР, одного із керівників Січових стрільців Євгена Коновальця. 

Близько шести десятків молодих людей з цього приводу зібралися о 21:00 на площі ім. Василя Стуса біля “Книжки”. Звідти сформованою колоною з банером попереду вони пройшли до пам’ятника Січовим стрільцям, розташованому неподалік.

“Євген Михайлович Коновалець (14 червня 1891, с. Зашків, нині Жовківський район, Львівська область, Україна – 23 травня 1938, Роттердам, Нідерланди) – полковник Армії УНР, командант УВО, голова Проводу українських націоналістів (1927), перший голова ОУН (з 1929), один із ідеологів українського націоналізму.
У жовтні-листопаді 1917 рр. Коновалець спільно з Романом Дашкевичем та іншими членами ГБК сформували Галицько-буковинський курінь січових стрільців, який незабаром перетворився в одну з найбоєздатніших частин Армії УНР. В 1918-1919 керував дивізією, корпусом і групою Січових Стрільців під час бойових операцій проти більшовицьких і денікінських військ” – Вікіпедія.

Там кілька громадських і партійних активістів виголосили промови. Головним мотивом виступів було те, що Євген Коновалець був об’єднавчою фігурою для українців і чесним офіцером, який чітко знав, до якої мети має йти Україна та її армія. Також активісти поставили лампадки до меморіалу.

За тим учасники акції запалили смолоскипи і під вигуки “Слава Україні! Слава Євгену Коновальцю!” та інші, рушили Хмельницьким шосе в напрямку Майдану Незалежності. Вже нечислені перехожі, переважно пасажири, які очікували на зупинках транспорту, з цікавістю розглядали факельну ходу та знімали активістів на власні смартфони.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Зрештою колона дісталася до Європейської площі. Тут, біля Вежі Артинова, активісти вилаштувалися в довгу шеренгу, та, після кількох мотиваційних промов, загасили смолоскипи, охопивши площу густим димом.

 

 

 

 

 

 

Фото Марини Сербінович

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору