У Вінниці відбувся півфінал світової першості зі спортивного програмування. ФОТО

Протягом трьох днів, 20-22 жовтня, у Вінниці змагалися у спортивному програмуванні 44 команди з України та Туреччини. Ще понад 40 команд програмували  паралельно в Румунії. Так відбувався півфінал студентської першості світу з програмування АСМ-ІСРС по південно-східній Європі (SEERC).

Такі змагання, як повідомляє Вінницький національний технічний університет, у закладі відбуваються вже вшосте. І як зазвичай на двох майданчиках одночасно: цьогоріч крім ВНТУ програмували і в Бухарестській політехніці. У Бухаресті участь у змаганнях взяли команди з Кіпру, Болгарії, Македонії, Румунії, Сербії, Молдови та Туреччини.

  • Ми уже вшосте приїжджаємо на ці змагання, вшосте є спонсором. Приємно, що побачив багато знайомих облич. Такі змагання дають програмістам дуже цінний досвід, який допомагає вдосконалюватися. А поліпшувати свої фахові вміння можна безкінечно, — каже колишній учасник змагань, а нині програміст Facebook із Сан-Франциско Остап Коркуна.

Спортивне програмування – технологічний різновид спорту, де учасники змагаються на швидкість, коректність та ефективність.

Всього у півфіналі першості світу взяли участь 87 команд з шести країн.

Найбільшу кількість задач за найменший час розв’язали команди Бухарестського університету, Ужгородського національного університету, Софійського університету, Львівського національного університету ім. І. Франка, Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. Вони і  виступатимуть у квітні 2018 року в світовому фіналі, який відбудеться в Китаї, Пекіні.

За інформацією ВНТУ, вперше за час існування українського майданчика SEERС до першої трійки увійшли дві неукраїнські команди. Головною причиною втрати за останні два роки своїх провідних позицій у південно-східній Європі командами України, вочевидь, є припинення роботи зимової та літньої шкіл програмування.

Учасники від України є переможцями регіональних змагань — попередніх етапів Всеукраїнської олімпіади з програмування, у якій взяли участь понад дві тисячі студентів.

В результаті краща команда ВНТУ посіла перше непризове місце по Україні і 12-те по південно-східній Європі.

Фото з сайту ВНТУ

Позначки: , , , , , , ,

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією