У Вінниці відбулася смолоскипна хода на честь Дня захисника. ФОТО

14 жовтня, після маршу на честь УПА, який зібрав близько півсотні людей, у Вінниці відбувся ще один марш на честь Дня захисника.

Ця подія була присвячена всіх захисникам України – від козаків, повстанців УПА і до сучасних захисників, які зараз тримають оборону незалежності на фронті проти Росії.

Хода стартувала близько 17:30 від площі Коцюбинського і швидким кроком рушила вулицею Соборною до Хмельницького шосе. І далі –  до меморіалу Січовим Стрільцям в супроводі поліції, також перекривши для цього частину проїжджої частини по Соборній.

Цей марш був не надто масовішим за попередній, однак значно більш динамічним та гучним. Учасники ходи запалили фаєри та дими, а ближче до фінішу – підпалили саморобні смолоскипи. Гасла на марші були “універсальними” для таких події: “Бандера, Шухевич – герої України!”, “Слава героям УПА”, “Комуняку на гіляку!” тощо.

Діставшись пам’ятника Січовим Стрільцям, активісти – більшість з яких молодь 16-18 років і дехто із закритими обличчями – вшанували хвилиною мовчання пам’ять всіх полеглих за Україну захисників.

За тим усі учасники ходи зробили колективне фото на сходах, що ведуть до “Книжки”.

Лідер маршу, молодий високий чоловік, який представився Романом, розповів, що ГО “Едельвейс” – досить молода організації і сьогоднішній захід – мало не перший великий публічний у Вінниці. За словами Романа, “Едельвейс” займається військово-патріотичним вихованням молоді, зокрема шляхом просвітництва. Окрім того “патрулі” “Едельвейсу”, зі слів співрозмовника, періодично виходять увечері стежити за тим, аби молодь не порушувала у Вінниці громадський порядок і, зокрема, не розпивала спиртні напої в публічних місцях.

Як розповів Роман, днями “Едельвейс” проведе лісові вишколи, де інструктор-спецпризначенець пояснюватиме членам організації основи виживання.

Читайте також: У Вінниці відбувся марш на честь УПА. ФОТО

 

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору