У Вінниці відбудеться ювілейний кінофестиваль «Відкрита Ніч. Дубль 20»

Найкращі стрічки українських молодих режисерів цілу ніч, обговорення фільмів та гарячі напої — таким обіцяє бути ювілейний кінофестиваль «Відкрита Ніч» вже наступного тижня.

Вінниця долучиться до кінофестивалю вже вчетверте. Вперше його організували у 2014 році в тодішньому антикафе тур-клубу «Бідняжка», а минулого року відбувся у кінотеатрі «Родина». Вже в ніч з 24 на 25 червня вінничани знову  долучаться до масштабного кіносеансу.

Кінофестиваль «Відкрита Ніч» заснований відомим режисером Михайлом Іллєнком у червні 1997 року як огляд найцікавіших здобутків саме українського кіно. На сьогодні фестиваль є своєрідною лабораторією з перевірки нових ідей для вітчизняних кінематографістів та пошуку молодих талантів, які можуть стати новими обличчями українського і світового кіно. За 20 років роботи фестивалю у складі журі побували понад 100 відомих митців не лише України, а й світу. Серед них: Ліна Костенко, Юрій Іллєнко, Олег Скрипка, Влад Троїцький, Юрій Щербак, Володимир Войтенко, Сергій Фоменко, Юрій Шевчук, Юрій Андрухович, Оксана Забужко та багато інших.

Особливість кінофестивалю – формат нічного показу (від 21:00 до 05:00 ранку), що транслюється на більш ніж півсотні різних майданчиків. У 2016 році «Відкрита Ніч» в режимі реального часу охопила 60 екранів у різних містах України та за її кордоном, в тому числі в 13 містах зони АТО та в 10 країнах світу.

Показ кінофестивалю «Відкрита Ніч. Дубль 20» у Вінниці відбудеться з 21:00 24 червня до 05:00 25 червня у новоствореному Молодіжному центрі за адресою вул. Театральна, 15 (мінус перший поверх будівлі телекомпанії «Вінтера», під «космічним» муралом).

  • Локація обрана з кількох причин. Передусім, я сам дуже заінтригований цим простором, який Світлана Ярова та її команда взялися перетворювати у класний сучасний центр для дозвілля і саморозвитку молоді. Колись тут ставилися експериментальні вистави, і дух нових мистецьких пошуків відчутний дотепер. Тож було би чудово ще до моменту остаточного ремонту і відкриття центру зробити там якісь активності, які б підкреслювали прогресивність цього місця. Нічний кінопоказ – це формат, який краще сприймається не в кінотеатрі, а в якомусь альтернативному, може навіть андеґраундовому місці. В Києві цей показ проходить на Арт-причалі під відкритим небом, але ми вирішили обрати закрите приміщення, щоб нікому не заважати гучними фільмами, – розповідає організатор показу Олександр Вешелені.

На відвідувачів чекатиме конкурсна добірка українського молодого кіно, а також позаконкурсна програма найцікавіших стрічок останніх років. Відбуватиметься смс-голосування на приз глядацьких симпатій, а в перервах глядачі матимуть змогу поділитися враженнями в окремій зоні гарячих напоїв.

  • Переліку фільмів нема, оскільки триває відбір поданих стрічок, але це точно будуть не аматорські роботи, а фільми передусім студентів та випускників кінофакультетів – тож якість і широта жанрів та стилів гарантована. Плюс буде цікава позаконкурсна програма з ігрових і анімаційних фільмів останніх років, і судячи з програм попередніх років – це будуть справді класні стрічки, – ділиться інформацією Олександр.

Організатори також дають кілька порад для відвідувачів кінофестивалю:

  • підвал Молодіжного центру достатньо прохолодний (близько 18 °С), тож радимо прихопити з собою ковдри або теплий одяг;
  • кількість сидінь обмежена, однак простору достатньо багато – тож є можливість розмістити каремати (частину надають організатори);
  • найкращий ефект справляє перегляд до самого ранку – адже, вийшовши з фестивалю, можна побачити чудовий світанок;

Щодо популярності «не голівудського» кіно у Вінниці Олександр Вешелені зазначає, що його фанати таки є, свідченням цього є те, що у місті збережено муніципальний кінотеатр, який показує артхаусне та фестивальне кіно. До того ж, періодично зявляються цікаві кіноклуби чи незвичні формати кінопоказів.

  • Не можу сказати, що у Вінниці існує мода на неголівудське кіно, бо фестивальні покази збирають невеликі зали, але паралельно, наприклад, щороку аншлагово проходять тижні французького чи польського кіно. І я впевнений, що людей з ширшим колом інтересів і смаків у кіно чимало, просто багатьом легше дотепер зібрати компанію друзів і подивитися завантажений з інтернету фільм улюбленого режисера, аніж дочекатися прокату в кінотеатрах міста. Можливо, в цьому допомогли б рецензії у місцевих виданнях чи якісь професійні тусівки, які б формували орієнтир на кращі стрічки. Ну, і не завадила б якісніша промоція фільмів – бо Голівуду це і так гарантовано.

До речі, вінничани можуть долучитися і до підготовки майданчика для фестивалю в якості волонтерів, деталі за телефоном 093006 22 85.

Вхід на фестиваль безкоштовний.

Кінофестиваль «Відкрита Ніч» у Вінниці відбудеться за підтримки Департаменту культури Вінницької міської ради і Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА.

Автор: Марина Однорог

Поділитись публікацією
Вгору