× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

У Вінниці відбудеться вулична виставка про студентський рух напередодні Незалежності

Цього тижня у середмісті Вінниці відкриють виставку, присвячену студентському руху напередодні здобуття Незалежності. 

Виставку “Щоденний запис кінного походу: студентський рух напередодні Незалежності” відкриють вже цього четверга, 22 серпня, о 16:00. Місцем розташування виставки стане Майдан Незалежності, а діятиме вона до 27 серпня.

 

Виставка розповідатиме про студентів та випускників історичного факультету ВДПУ, що влітку 1990 року здійснили кінну експедицію з Вінниці на Нікопольщину з метою участі у відзначенні 500-ліття Запорозького козацтва – наймасовішої української історико-патріотичної акції доби відновлення Незалежності. Козацький стрій та зачіски, блакитний прапор з жовтою вишивкою – усе це стало даниною епосі степових лицарів та важливою акцією відродження пам’яті про козацтво у жителів тоді ще радянської України, – йдеться в описі події. 

Відзначення 500-ліття Запорозького козацтва – масовий історико-просвітницький захід, організований Народним Рухом України та Товариством української мови ім. Т.Г. Шевченка на початку серпня 1990 року. Подія відбувалась в Дніпропетровській та Запорізькій областях і зібрала від 300 до 500 тисяч людей, включно з делегаціями з усіх українських областей.  

Вінницька делегація

Як розповіла в коментарі Vежі співробітниця Центру історії Вінниці Олеся Коваль, експедиція вінничан особлива тим, що вони єдині з усієї країни добирались на Дніпропетровщину верхи на конях. Під час відкриття виставки можна буде познайомитись із одним з п’яти учасників тієї експедиції Юрієм Легуном, який наразі є директором Державного архіву Вінницької області. 

Виставка складатиметься з шести стендів, які будуть встановлені поблизу фонтану “Мушля”. Для всіх, хто не встигне на відкриття виставки, Центр історії Вінниці обіцяє влаштувати кураторські екскурсії. Про це буде окремо повідомлено в фейсбуці Центру. Також організатори обіцяють декілька сюрпризів. 

Фото: Вікіпедія

Автор: Микола Геркалюк

Поділитись публікацією
Вгору