У Вінниці відбудеться прем’єра фільму Сергія Лозниці “Донбас”

Відсьогодні у вінницькому кінотеатрі “Родина” розпочинаються покази нового фільму режисера Сергія Лозниці “Донбас”.

Стрічка “Донбас” є національним кандидатом від України на здобуття премії “Оскар”. Фільм вже отримав нагороду за кращу режисуру в програмі «Особливий погляд» на Каннському кінофестивалі, а голова журі «Особливого погляду» Бенісіо дель Торо аплодував фільму стоячи після прем’єри.

Країна: Україна, Німеччина, Франція, Нідерланди, Румунія, 2018

Хронометраж: 121 хв. Жанр: драма

Режисер: Сергій Лозниця («Щастя моє», «Майдан»)

У ролях: Валеріу Андрюце, Георгій Делієв, Наталія Бузько, Вадим Дубовський

Сценарій фільму заснований на документальних матеріалах та розповідає про події, що відбувалися на сході України. У центрі уваги – люди, вимушені пристосовуватися до життя в умовах, коли розпадаються інститути влади, сімейні та професійні зв’язки, коли речі перестають називатися своїми іменами. Де грань між фактом та вимислом? Чи можливо зберегти здоровий глузд і людську гідність у таких умовах?

Премія за найкращу режисуру, програма «Особливий погляд», Каннський кінофестиваль, 2018

Як пише видання “Новое Время”, сценарій фільму Сергій Лозниця написав ще в 2015-му, на основі відео, які знайшов на YouTube. “Матеріали зі Сходу України надзвичайно вразили режисера, і він вирішив створити нову роботу за їх мотивами. Таких скетчів у фільмі 13, вони ніби перетікають один в одного.

Лозниця вибрав нелінійний спосіб розповіді, за словами режисера: “Це приблизно те, що було в Страйках  Ейзенштейна, коли ми починаємо втрачати або плутатися, де, хто, тому що не в героях справу, а справу в ситуаціях, подіях, обставинах. І мені хотілося дати відчути атмосферу того, що там відбувається, на Донбасі”.

“Химерний калейдоскоп фейкових новин”, – The Guardian

“Неймовірно знятий антивоєнний та антиросійський фарс”, – Premiere

“Коли знімали сцену побиття біля стовпа, там було багато людей, до стовпа був прив’язаний актор, який грав українського воїна, на ньому український прапор. Ми репетирували, як його били, все це знімали на камеру. Раптом дорогу перетнув автомобіль, різко зупинився у стовпа, з авто вискочив чоловік і кинувся захищати. Йому було все одно, що там стояло ще 100 чоловік. В цей момент я зрозумів: коли є такі люди, є надія”, – розповідає Лозниця.

Сергій Лозниця вважає, що картина, має терапевтичний ефект. Не дай бог, потрапивши в таку ситуацію в житті, глядач може згадає свої переживання і роздуми над подібною ситуацією в фільмі. І, може бути, йому пощастить і він прийме правильне рішення”, – зазначає видання.

Покази “Донбасу” у Вінниці відбудуться одночасно з національною прем’єрою фільму. Сеанси триватимуть увесь тиждень о 20:00 у кінотеатрі “Родина” за ажресою  вул. Миколи Оводова, 47. Вартість квитків – 30 гривень.

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
Вгору