× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

У Вінниці відбудеться фестиваль суперсолодкої та фіолетової кукурудзи Vincornfest

У Вінниці, 3 серпня відбудеться фестиваль “Vincornfest”, на якому фермери представлять різноманітні сорти солодкої та суперсолодкої кукурудзи, яку можна буде спробувати на смак. Також, відвідувачі фестивалю зможуть побачити славнозвісну солодку фіолетову кукурудзу, виведену вінницьким селекціонером.

Як повідомляють організатори, уже в серпні цього року гості фестивалю матимуть нагоду не лише ознайомитися із зовнішнім виглядом та основними характеристиками цукрової кукурудзи, але й скуштувати страви з двадцяти сортів солодкої та суперсолодкої кукурудзи. В рамках фестивалю плануються різноманітні локації: навчання фермерів, проведення порівняння характеристик качанів вітчизняної та імпортної селекції, дитячі майстер-класи та приготування страв з кукурудзи.

Як пояснив Veжі Дмитро Савчук, один з організаторів фестивалю, захід організовують в серпні, адже саме тоді відбудеться сезон збирання урожаю солодкого злаку: “Хочемо представити свіжу кукурудзу, щойно зібрану з поля”. Пан Дмитро додав, що їм, як групі фермерів, цікаво не просто вирощувати кукурудзу, але й ділитися нею з людьми, показувати що в Україні теж є хороший продукт.

— Ми усі звикли до кормової кукурудзи, а солодка — це взагалі інший продукт, інша дія на організм.

Вінницький селекціонер Михайло Нагорняк має вперше представити фіолетову солодку кукурудзу на фестивалі.

— Солодке життя краще, ніж гірке — жартує Михайло Нагорняк під час радіо-ефіру, розповідаючи про виведений сорт солодкої фіолетової кукурудзи. Як пояснив фермер, фіолетова кукурудза сама по собі не солодка, але завдяки селекціюванню вдалося вивести саме солодкий різновид цієї культури.

“Як довели вчені штату Іллінойс та Університету Чжецзян в Китаї, така кукурудза корисна людям які мають діабет другого типу. А дослідження на гризунах показали, що гризуни, які їли фіолетову кукурудзу, не мали ожиріння і почувалися краще ніж ті, що їли звичайний корм” — йдеться у прес-релізі фестивалю.

Організатори запрошують до партнерства фермерів, що вирощують солодку та іншу кукурудзу, кухарів рестораторів, фахівців з проведення майстер-класів, інформаційних спонсорів та блогерів:

— Нумо проведімо крутий фестиваль здорової їжі разом!

Фестиваль “Vincornfest” розпочнеться 3 серпня, о 9:15 у вінницькому центральному парку (місце проведення може змінитися). Організатори фестивалю — група фермерів та фейсбук-спільнота “Все про солодку кукурудзу” (Дмитро Савчук). Вхід вільний.

Як ми писали раніше, за перші чотири місяці цього року найбільшим попитом серед експортованих вінницьких товарів користувалася кукурудза. Вінниці вдалося продати 227 тисяч тонн кукурудзи за 36 мільйонів доларів, яку експортували переважно в Іспанію, Нідерланди та Німеччину.

Автор: Олеся Яненко

Поділитись публікацією
Вгору