У Вінниці відбудеться безкоштовний фестиваль «Кіно проти корупції»

Звернути нашу увагу на сам факт існування проблематики та усвідомити, що корупція починається зі звичайних простих людей на буденному рівні – саме таку мету має фестиваль «Кіно проти корупції».

Цілий тиждень — з другого по восьме жовтня з 16.00 до 18.00  в приміщенні загального залу на першому поверсі бібліотеки ім.К.А.Тімірязєва( вул.Соборна,70) триватиме фестиваль «Кіно проти корупції».

Arthouse Traffic влаштовує показ кращих європейських фільмів про природу корупції, серед яких стрічка «Дивовижний» італійського режисера Паоло Соррентіно (відомого за фільмами Велика краса, Молодість, за серіалом Молодий Папа) і румунська стрічка «Поза дитини», відзначена Золотим ведмедем.

Як розповів організатор показів у Вінниці Олег Литвак, фільми обиралися компанією Arthouse Traffic виходячи з наближеності піднятих в кінострічках питань до українських реалій. Окрім того, важливим було отримати права доступу на публічний показ.

  • Свідомо дві третини стрічок обиралися іноземного походженням, щоб показати, що українці в цьому питанні не є одинокими, ніякої меншовартісності у нас немає, підняте питання є хворобою усього цивілізованого світу. Питання це гостро стоїть в Україні тому, що масштаби корупції просто нечувані для світу і вимагають уваги не лише на державному, а і на побутовому рівні, – додає Олег Литвак.

Розклад показів

2.10 (понеділок) – «Брудні ігри»

Спортивний документальний фільм німецького режисера Бенжаміна Беста про порушення прав людини у контексті великих спортивних заходів, а також корупційні схеми у футболі, боксі та в американській професійній баскетбольній лізі NBA.

3.10 (вівторок)   – «Поза дитини»

Драма румунського режисера Калина Пітера Нецера знята у 2013 році. Одним холодним ввечері в березні Барбу колесить вулицями, сильно перевищуючи швидкість, і збиває дитину. Хлопчик помирає незабаром після аварії. На Барбу очікує позбавлення волі на термін від 3-х до 15-ти років. Але тут його мати, Корнелія, вирішує втрутитися, щоб відмазати синка.

04.10 (середа)  – показ трьох українських журналістських розслідувань

До підбірки увійшли: «Вбивство Павла», 2017 (OCCRP/Слідство.Інфо), Київ – Лондон. From Ukraine With Cash («СХЕМИ» ВИПУСК №66), «Наші гроші №76. Заступник міністра МВС Сергій Чеботар: грабіж, забудови, бізнес»

5.10 (четвер) – «Дивовижний»


Сатирична драма відомого італійського режисера Паоло Соррентіно, яка «розповідає» про легендарного італійського прем’єр-міністра Джуліо Андреотті, який пропрацював на цьому місці сім термінів. Він знаменитий своїм почуттям гумору і чи то зв’язками з мафією, чи то, навпаки, тим, що мафія озброїлася проти нього. Різноманітні смерті, привиди, інтриги, агресивний монтаж і ще більш агресивний саундтрек, а посеред всього цього – маленький смішний чоловічок, майже безпристрасний.

7.10 (субота) – «Дурень»

Драма російського режисера Юрія Бикова про те, як життя 800 людей гуртожитку висить буквально на волосині через байдужість місцевої влади. У будь-яку секунду будівля може впасти. І хто б міг подумати, що долі людей опиняться у руках простого сантехніка. Але чи вдасться йому щось змінити і запобігти катастрофі?

8.10 (неділя)  – «Система»

Драма німецького режисера Марка Бодера про інтелегентного 20-річного Майкла, який поки тільки шукає себе. Його життя кардинально змінюється, коли одного разу він проникає в будинок Конрада Бема і опиняється захопленим на місці злочину господарем. Бізнесмен відкриває Майку новий світ, в якому панують представники світового лобі і колишні агенти держбезпеки НДР.

Всі покази відбуваються безкоштовно.

 

Автор: Марина Однорог

Поділитись публікацією
Вгору