× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

У Вінниці вакцинувати дітей від кору можна буде в школах та садочках

У дитячих садочках та школах Вінниці з минулого тижня почали вакцинувати дітей від кору. Для цього до закладів приїздить бригада медиків. 

Як повідомляє Вінницька міська рада, таку можливість вирішили запровадити у зв’язку із ситуацію зі спалахами захворюваності на кір по всій Україні, в тому числі у Вінницькій області. Вакцинація відбувається тільки після письмової згоди батьків.

Зазначено, що зазвичай вакцинування відбувається у ЦПМСД (за попереднім зверненням до сімейного лікаря), втім саме для того, щоб батькам юних вінничан було зручніше, мобільна медична бригада сама приїздить до навчальних закладів.

– У школах та дитячих садочках міста батьків інформують про кір та його наслідки, розповідають про вакцинацію. Після чого пропонують зробити щеплення їхнім дітям. Батьки мають дати письмову згоду на таку процедуру. Якщо дитина навчається в школі, то батьки за бажанням можуть бути присутніми під час вакцинації. А от якщо ходить до садочку – потрібно бути присутніми обов’язково. За умови, що у одному закладі є більше 20 бажаючих зробити щеплення, туди приїздить відповідна медична бригада. Наразі така процедура вже проведена у школах №3, 4, 11, 12, 15, 19, 33 та 35», – розповіла заступник директора департаменту освіти міської ради Ірина Божок.

Повідомляється, що вакцина захищає одразу проти трьох інфекцій: кору, паротиту та краснухи (КПК). Країни виробники – Бельгія та США. Щеплення здійснюються безкоштовно.

Кір – інфекційне захворювання., вірус поширюється повітряно-крапельним шляхом – під час кашлю та чхання. Захворювання може мати серйозні наслідки. Серед ускладнень: запалення середнього вуха (отит), запалення дихальних шляхів (бронхіт), пневмонія, енцефаліт. Ускладнення від кору можуть призвести до летальних випадків.

– Єдиним дієвим методом захисту проти кору є вакцинація, – наголошує директор департаменту охорони здоров’я міської ради Олександр Шиш. – Вакцинація проти кору внесена в календар обов’язкових щеплень і здійснюється у віці 12 місяців з ревакцинацією в 6 років. Протягом 2018 року у місті Вінниці отримали планову вакцинацію проти кору, краснухи та епідемічного паротиту у віці 1 рік 99,2 % дітей і 92% дітей у шестирічному віці були ревакциновані.

Також, за словами Олександра Шиша, у віці 2 роки та старше щеплено 88% дітей Вінниці. Водночас повідомляється про велику кількість дітей, які не вакциновані.

Читайте також: Дівчинку, що померла від кору у Вінниці, не встигли вакцинувати 

Кір на Вінниччині: після смерті немовля чиновники зібрали спеціальний брифінг 

Вінницькі медики закликають зробити щеплення від кору дітям найближчого тижня 

Вінничани хочуть карантин у школах, однак епідпоріг у Вінниці поки не перевищено

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору