У Вінниці український режисер Аронов розкаже про «незалежний» театр

Що таке альтернативний театр і яка його суспільна функція? Щоб розказати про це до Вінниці приїде український актор та режисер Ігор Аронов, який має п’ятирічний досвід роботи на театральних підмостках Польщі.

Під час тематичної зустрічі «Інший» театр. Польський досвід» учасники заходу обговорять, що таке незалежний театр або, як він інакше називається – театр альтернативний. З’ясують чому незалежний театр вважається альтернативою традиційному, які його особливості та історичні витоки. Основою для розмови слугуватиме спроба охопити власний практичний досвід Ігоря Аронова у відповідності до традицій визначних польських «аутсайдерів» театру, головними з яких є Єжи Ґротовський і Тадеуш Кантор.

Ігор Аронов – український актор, перформер, режисер, педагог. Стипендіат Gaude Polonia 2012 та 2015 років. Представник незалежної театральної компанії «Dollmen», Київ. Співпрацює з Centrum Kultury w Lublinie, зокрема з театрами «neTTheatre» та «Czytelniadramatu», а також з інститутом ім. Є. Ґротовського у Вроцлаві у рамах лабораторного проекту «Struna ciala». Зацікавлений налагодженням польсько-української співпраці у сфері незалежного театру. Поглиблює практику інтегрального акторського тренінгу, пов’язаного з органічним використанням тріади: «тіло – дихання – голос». Знімається в кіно та телепроектах.

po

  • Щодо різниці між незалежним театром Польщі і України, то про таке явище у нас взагалі не можна говорити. Так як на державному рівні права цього напрямку ніде не закріплені і підтримки не відбувається, – зазначає Ігор Аронов. – Я спробую розказати про свою точку зору щодо потужного функціонування такого театру в Польщі з огляду на великі традиції недалекого минулого.

– Що ж таке альтернативний театр і чи готова українська публіка його сприймати?

  • Мені здається, що питання треба ставити інакше. Чи влаштовує людей той театр, котрий зараз існує? Чи розмовляє він з реальними людьми реальною мовою про сьогоденність, про наше конкретне тут і зараз? Чи виконує театр суспільно важливу функцію, яку він відігравав наприклад в часи Древньої Греції? Мене особисто, абсолютно це не влаштовує і не влаштовувало, тому я шукав «альтернативи» і так, наприклад, в певний момент опинився в Польщі, – продовжує актор. – Альтернатива в нашому випадку в сенсі як естетики, так і в сенсі суспільної функції – з-за межі «салонного ритуалу», куди треба сходити, щоб похизуватись «культурністю» або «освіченістю». Театр має бути живий, бо він складається із тканини тут і зараз, він має мати право на експеримент, на процес, має провокувати і надихати. От що я розумію під альтернативним театром в цьому контексті

Дізнатися більше про сучасний альтернативний театр та його діяльність, зокрема, в Польщі можна буде 6 грудня о 18:00 в приміщені «Галерея ХХІ» (екс – «ІнтерШик»), за адресою вул. Артинова, 12-а.

Захід відбудеться у рамках українсько-польської дискусійної платформи – спільного проекту Генерального консульства Республіки Польщі у Вінниці та громадської організації «Подільська агенція регіонального розвитку».

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією
Вгору