У Вінниці суд призначив штраф за наклепницький пост у Фейсбуці. ФОТО, ВІДЕО

Тисяча гривень штрафу, пост-спростування та публічні вибачення: так вінницький суд вирішив резонасний спір між активістками Іриною Баранович та Ольгою Гандурською, викликаний образливим постом останньої в соцмережі. 

Таке рішення суд виніс 19 липня. Нагадаємо, що “причиною звернення до суду стало поширення у соцмережі неправдивої принизливої інформації про  ніби то шахрайські дії Ірини Баранович та отримання нею від Вінницької міської ради 18,167 тис. грн. в якості “винагороди” за політичну та громадську діяльність”, – ідеться в прес-релізі, поширеному Іриною Баранович.

Ірина Баранович

Як написала у Фейсбуці Ольга Гандурська 7 липня 2017 року: «Виявляється що Вінницька мерія гарно платить за таку роботу. Так пані Баранович Ірина Анатоліївна отримала 18 тисяч 167 гривень у вигляді матеріальної допомоги (рішення виконкому №24.11.2016 р. № 2751). За що? За те, що приходить гавкати на активістів, створюючи картинку задоволення роботою ВМР».

Ольга Гандурська

Насправді ж Ірина Баранович отримала кошти від Вінницької міськради на лікування онкохворої  дитини. Гроші були передані матері дівчинки у повному обсязі. Саме це Баранович довела в процесі судового розгляду, вигравши справу, по якій суд призначив Гандурський покарання у вигляді 1000 гривень моральної компенсації Баранович. Окрім того суд зобов’язав блогершу-наклепницю публічно вибачитися перед Баранович та спростувати поширену раніше інформацію.

Для з’ясування усіх обставин справи суду знадобилося 11 місяців та 18 судових засідань. Протягом цього часу правозахисник  Гандурської,  Валерій Палій,  клопотав про два відводи суддям. Один з яких відхилили через брак об’єктивних обгрунтованих підстав. Тричі судові засідання переносили через неявку представника відповідачки.

Нагадаємо, що в процесі судового розгляду відповідачка намагалася заперечити те, що пост писала саме вона та вимагала присутності на засідання “власника сайту” (мається на увазі Facebook). Окрім того під час розгляду справи під приміщенням суду періодично відбувалися пікетування та навіть бійки між прихильниками заявниці та відповідачки.

«Свою честь і репутацію потрібно відстоювати завжди. Сподіваюся, після цієї справи люди зрозуміють, що за свої дії та слова навіть у соцмережі потрібно нести відповідальність», – прокоментувала рішення суду  Ірина Баранович.

Читайте також: Усі претензії – до Цукерберга: суд у Вінниці з’ясовує, чи можна карати за наклеп у Фейсбуці

Бійка з жінкою за честь та гідність: у Вінниці «судитися» почали ще до засідання. ФОТО, ВІДЕО

Фейсбук, вірші та недовіра судді: у Вінниці досі чекають Цукерберга, аби розібратись у справі про наклеп. ФОТО

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
Вгору