× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

У Вінниці створили нове комунальне підприємство з просторового розвитку міста

«Агенція просторового розвитку» діяла у Вінниці з 1 лютого 2017 року в структурі комунального підприємства «Інститут розвитку міст». А сьогодні рішенням сесії цей підрозділ став окремим комунальним підприємством.  Воно виконуватиме завдання з міського планування та інтегрованого міського розвитку.

Як зазначили у міській раді, потреба створення повноцінного робочого органу з просторового розвитку міста викликана збільшенням обсягу міських стратегічних проектів, необхідністю створення привабливого інвестиційного клімату, залучення до проектів фахівців з інших міст в тому числі іноземних, а також появою перспектив грантового фінансування проектів.

Так, вже у цьому році працівники КП «Агенція просторового розвитку» розроблятимуть концепцію розвитку прибережних територій (алея 12,7 км) зі створенням двох прибережних лінійних парків (лівий берег Бугу від водоканалу до Сабарова), також працюватимуть над створенням моделі розвитку району Замостя та організують експертний семінар за результатами першої черги реконструкції вулиці Замостянської.

У планах агенції на 2019 рік є ще організація та проведення національного архітектурного конкурсу, щоб знайти цікаве рішення з перетворення публічного простору між Будинком офіцерів та будинком побуту «Ювілейний».

А на 2020 рік Агенція планує розробити проект реконструкції проспекту Коцюбинського, модель розвитку мікрорайону Тяжилів, концепцію розвитку пішохідних зон історичного центру міста, просторову концепцію парку «Дружби народів» тощо.

Нагадаємо, що сьогодні Вінницька міська рада затвердила Концепцію інтегрованого розвитку міста до 2030 року,  в якій візією «Місто збалансованого просторового розвитку» визначено більше 30 проектів. У повідомленні йдеться, що їхній фаховий супровід також буде завданням нового підприємства «Агенція просторового розвитку» в співпраці з профільними департаментами міської ради та іншими інституціями.

КП «Агенція просторового розвитку» керується міжнародними нормами зі сталого розвитку міст. Метою діяльності підприємства є реалізація Комплексної стратегії міського транспорту та просторового розвитку м. Вінниця та стратегічного пріоритету №5 – «Збалансований просторовий розвиток», визначений Стратегією розвитку «Вінниця: 2020».

Агенція здійснює авторський нагляд та супроводжує процес реалізації великих міських проектів (зокрема, реконструкції вул. Замостянської та головного входу до Центрального парку тощо).

В 2018 році виконавчий комітет Вінницької міської ради в рамках проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» (компонент “Інфраструктурний проект”), уповноважив Агенцію просторового розвитку провести Студії ідей «Реконструкція проспекту Коцюбинського – комплексне бачення». Проектні команди зі Львова, Києва, Івано-Франківська та Вінниці надали рішення для здійснення просторових змін проспекту Коцюбинського та створили передумови розробки в 2019 році моделі розвитку Замостя. Враховуючи проектні результати Студій ідей, Агенцією просторового розвитку було розроблено проектне завдання на внесення змін до проекту реконструкції вул. Замостянської.

Читайте також: Крісла-кулі та оновлені магазини: у Вінниці відремонтують ділянку на проспекті Космонавтів 

 

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
Вгору