У Вінниці створять дитячі центри для хворих на анорексію та булімію

У Вінниці на базі дитячого кардіоревмасанаторію створять центр корекції харчової поведінки, де молодим пацієнтам, зокрема хворим на анорексію та булімію, надаватимуть психологічну та реабілітаційну допомогу. Також планують створити відділ, де допомагатимуть дітям, які постраждали від домашнього насильства.

Як повідомляє Вінницька обласна державна адміністрація, про це йшлося під час круглого столу за участю представників обласного департаменту охорони здоров’я, медиків, освітян та батьківських організацій.

За словами дитячого психіатра Ольги Мостової, нині в області є багато дітей, особливо дівчат, які страждають на анорексію та булімію, що є нервовими розладами, пов’язаними з порушенням харчової поведінки.

“Анорексія – симптом, що полягає в повній відсутності апетиту за об’єктивної потреби організму в харчуванні, який супроводжує більшість метаболічних захворювань, інфекційних, онкологічних хвороб, уражень травної системи, а також виникає з інших причин. Анорексія може призводити до білково-енергетичної недостатності.

Булімія – патологічно підвищене відчуття голоду, яке супроводжується деколи слабкістю і больовими відчуттями в надчеревній ділянці. Цей стан інколи поєднується із зниженням відчуття насичення, внаслідок чого виникає потреба в надмірно великих кількостях їжі (поліфагія)” – Вікіпедія.

– Сьогодні у лікарні імені Ющенка перебувають 16 пацієнток шкільного та старшого віку, хворих на анорексію. Але таких пацієнток і пацієнтів значно більше, адже не всі звертаються до лікарів. Процес одужання досить тяжкий та потребує зусиль не лише медиків, але й психологів. Створення центру харчової поведінки на базі кардіосанаторію дозволить швидше розпізнавати такі хвороби саме у цьому закладі, – додає Ольга Мостова.

Цей центр планують започаткувати на базі Вінницького обласного дитячого кардіоревматологічного санаторію (вулиця Нагірна, 17). Головна лікарка закладу Лариса Мовчан повідомила, що нині на його базі працюють психологи, дієтологи, гастроентерологи, які зможуть надавати допомогу в такому центрі.

Під час круглого столу обговорили й інші центри для дітей, які потребують особливої допомоги. За словами головного спеціаліста відділу лікувально-профілактичної допомоги дитячому населенню обласного ДОЗ Лариси Бевзи, окрім існуючого осередку на базі Вінницького спеціалізованого будинку дитини з ураженням центральної нервової системи та порушенням психіки, також планується створити осередок для дітей, які стали жертвами домашнього насилля.

Фото – Вінницька ОДА та uskv.vn.ua

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору