У Вінниці стартував міжнародний благодійний тенісний турнір серед військових. ФОТОРЕПОРТАЖ

Сьогодні ці молоді хлопці та дорослі чоловіки не зодягнені у військову форму. Натомість на них – легкий спортивний одяг, кросівки та кепки. Причиною цьому є початок 8-го Міжнародного благодійного тенісного турніру Повітряних Сил ЗС України, що присвячений 27-й річниці Незалежності України.

Сьогодні, 14 серпня, на території військового шпиталю, що по вулиці Князів Коріатовичів, відбулося урочисте відкриття турніру та перші ігрові змагання. Учасниками стали понад 60 спортсменів.

Частина з них – це українські військові, інша – польські, а третя категорія учасників – це представники тенісних клубів з різних куточків Вінницької області, а також – Одеси, Трускавця.

– Ми приїжджаємо до Вінниці вже вшосте, з року в рік, – говорить польський спортсмен Адам. – Нам у вашому місті взагалі подобається, воно дуже атмосферне та приємне, і погода приємно. І в нас тут з’явилися нові друзі. І ваші військові теж до нас їздили. Ваші військові – гідні суперники та просто гарні люди. Я радий, що я тут. Ми приїхали пограти, це не стільки змагання, як frendship (англ. “дружба” – авт.).

Інші іноземні гості також відзначали, що у Вінниці їм перебувати дуже комфортно. Проте, сьогодні часу на огляд туристичних принад міста – замало, оскільки турнір триватиме до 18 серпня включно. В ньому за цей час візьмуть участь військовослужбовці повітряних та військово-морських Збройних Сил Польщі, військові Головного управління Міністерства оборони України, військово-морських сил України та представники тенісних клубів.

Окрім власне спорту, турнір має благодійну мету – по завершенню змагань усі учасники робитимуть внески. Усі зібрані кошти будуть направлені на лікування чотирьох важкопоранених українських військовослужбовців.

Як зазначив Петро Майданюк, координатор турніру, благодійним турнір став із початком війни на Сході України. Щоразу, за словами Майданюка, вдавалося зібрати необхідну суму коштів на ті чи інші потреби бійців.

Офіційне відкриття розпочалося, коли усі військові та тенісисти зібралися на корті шпиталю. Після вітальних слів залунав Гімн України, під час якого поляки також його підспівували. За тим, під музику військового оркестру, відбулося нагородження військових та капітанів команд, які надавали допомогу в організації турніру.

Врешті, коли уся урочистості завершилися, військові зробили спільне фото та перейшли до самих змагань. Загалом учасники змагались в одиночних, парних та змішаних розрядах, військові між собою та із цивільними тенісними клубами.

До речі, на змаганнях найстаршим учасником був Юрій Костенко з Одеси, якому нині 82 роки. Чоловік каже, що займається тенісом через день по дві години і саме завдяки цьому почувається у своєму віці чудово. Юрій Павлович розповів, що раніше служив у авіації, потім – ракетних військах.

– Тенісом займаюсь ще з 1967 року. Теніс для мене – це все, бо це і спорт, і спілкування, і певна “розрядка”. Теніс взагалі на здоров’я дуже добре впливає – у мене нічого не болить. Хоча, коли я служив на Байконурі, дружина щось обурювалась, що мовляв – от знову пішов на той теніс. Але з часом зрозуміла, що теніс – це здоров’я.

За результатами змагань, переможців визначатимуть у різних вікових категоріях та, відповідно, у парних, одиночних та командних заліках. Та головний приз – Кубок Повітряних Сил Збройних Сил України – здобуде тільки одна команда. Минулі три роки цей приз здобували польські військовослужбовці.

Як вже зазначалося раніше, турнір має також благодійну мету. Та окрім внесків, котрі робитимуть учасники змагань, долучитися можуть також вінничани. Для цього можна зв’язатися із секретарем турніру, майором Сергієм Франчуком за номером 067-432-06-60.

Фото Ольги МІрошниченко

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору