Концентрована сила і перша кров: у Вінниці стартував Кубок України з тайського боксу. ФОТОРЕПОРТАЖ

240 спортсменів з тайського боксу та 12 суддів з усієї України, відомі чемпіони та тренери всеукраїнського та світового рівнів – ці та інші шановні гості Вінниці зібралися у спортивному клубі «Нокаут», де 14 грудня стартував Кубок України з таїландського боксу Муай Тай.

Змагання подібного масштабу та рівня у Вінниці відбуваються вперше. Сьогодні, 15 грудня, VежА побувала на відкритті змагань та на власні очі побачила спортсменів, які у майбутньому мають усі шанси стати всесвітньо відомими. Серед них – 22 бійця з Вінницької області.

 

Загалом сьогодні відбулось 49 боїв, завтра очікується ще більше. Змагаються хлопці у вагових (до 91+ кілограма) та вікових категоріях (із 10 до 35 років), окремо першість виборюватимуть і дівчата.

 

Сьогодні головним суддею змагань став Сергій Лавренко, який також є головою колегії суддів Всеукраїнської національної Федерації України за тайського боксу Муай Тай.

  • Україна входить у першу п’ятірку найсильніших країн світу з тайського боксу серед аматорів. А провідні спортсмени можуть ділитися досвідом, коли поруч є молоде покоління, – говорить суддя. – Тому сьогодні в нас п’ять вікових категорій серед дорослих, а ще – є кілька дитячих, починаючи від 6 і до 10 років.

 

Судді Кубку

Організатори та спонсори змагань

У рамках офіційного відкриття змагань глядачі побачили виступи вінницьких танцювальних колективів та команду «Вінницьких вовків» з черлідингу.

  

Сьогодні – тільки попередні поєдинки та тренування, а ось у неділю тут буде справді гаряче – адже саме тоді розпочнуться фінальні двобої.

До речі, варто зауважити, що попри те, що наразі спортсмени тільки «розігріваються», вже до другої години дня тут були травмовані спортсмени: двоє юнаків із переломами носа та ще один – із переламаною рукою. Останній, звісно, вже не зможе продовжити змагання. Усіх хлопців забрала карета «швидкої», а медики постійно чергують у залі.

Та й після офіційного відкриття встигла пролитися кров. Й справді – тайський бокс вважається доволі травматичним видом спорту.

   

Тайський бокс або ж Муай (муей) тай – вид бойового мистецтва, який вважається більш вільним ніж звичайний бокс. У муай тай дозволені удари не тільки кулаками, а й ліктями, колінами та гомілками. Відтак його також називають «боєм восьми кінцівок». Тайський бокс не є олімпійським видом спорту, втім змагання з нього відбуваються регіонального, національного та міжнародного масштабу. 

Організатор змагань, Віктор Торкотюк, який також є Президентом Вінницької обласної федерації з тайського боксу Муай Тай, зауважив:

  • Це справді визначна подія, для нашого міста в першу чергу. Ще ніколи у Вінниці не було такої концентрованої сили, – запевнив Торкотюк. – Сьогодні було 49 двобоїв, а завтра вже із 9:30 до 20 години вечора буде ще більше. Приходьте, буде цікаво.

Поважний гість Кубку Павло Євтушенко (головний тренер збірної України з тайського боксу, заслужений тренер України), зауважив:

  • Тайландський бокс має лідируючі позиції серед неофіційних видів спорту в Україні. У Вінниці такий захід вперше, але ми сподіваємося, що саме з цього чемпіонату розпочнеться гарна традиція проведення таких масштабних подій у місті. Бо у Вінниці зростають хороші спортсмени, яким потрібно давати можливість розвиватися саме тут і показувати гарні результати, а далі – підіймати наші прапори на всіх п’єдесталах світу.

Також Павло Євтушенко зазначив, що українська федерація з тайського боксу є однією із найсильніших у світі.

  • Цього року на Всесвітніх Іграх серед 20 країн Україна навіть обійшла Таїланд. Україна вперше за всю історію Незалежності з 9-го місця підійнялась на почесне 5-те. Ми взяли три «золота» та одне «срібло».
  • Ми сподіваємося, що 2024 року ми будемо змагатися на Олімпіаді у Парижі, бо наразі ми вже визнані Міжнародним Олімпійським комітетом, пройшли усі етапи, потрібні для цього. Тому можна сказати, що серед спортсменів, які сьогодні тут змагаються – є ті, які стануть не тільки призерами цієї Олімпіадами, а й сподіваюсь – чемпіонами.

Читайте також: Муай-тай по-вінницьки: хто, де і як готує найсильніших міських бійців

Програма Кубку України:

16 грудня
7:00-8:00 Зважування
10:00-14:00 Попередні поєдинки
14:00-16:00 Перерва
16:00-20:00 Півфінальні поєдинки

17 грудня
7:00-8:00 Зважування
10:00-14:00 Фінальні змагання
14:00-16:00 Перерва
16:00-20:00 Фінальні змагання
20:00-20:30 Нагородження та закриття змагань

Адреса спортивного клубу «Нокаут»: вулиця Батозька, 2. Вхід на змагання вільний.

Фото Ольги Мірошниченко

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору