У Вінниці стара синагога “проявилася” крізь штукатурку житлового будинку. ФОТО

Сьогодні, 7 листопада користувачі соціальних мереж звернули увагу на дивні арки, котрі “проступили” на фасаді будинку за адресою вул. Короленка, 16, де облущилася штукатурка.

Під штукатуркою, котра обвалилася, стали помітні аркові перемички над вікнами у два поверхи: вони виконані у формі, традиційній для вінницьких синагог початку XX століття.

Знахідкою поділився місцевий архітектор, викладач Вінницького коледжу будівництва та архітектури  Євген Совінський, котрий опублікував у Фейсбук фото будинку.

«Ми зі студентами будівельного технікуму вчились робити фотофіксацію на лінії забудови. Глянувши через об’єктив на одну із споруд я побачив, що відпала штукатурка. Підійшов. Під штукатуркою відкрились дві замуровані арки – аркадні вікна в два поверхи. Вони закладені цеглою, але чітко видно контур. Ми зацікавились, вирішив показати студентам. Обійшли будівлю. По цоколю з-під штукатурки, з під кабанчика (маленька плиточка – ред.), відкрився мурований цокольок з білої силікатної цегли. Він викладений з дорогої білої силікатної цегли, всі інші стіни – зі звичайної цегли.

 

Будівля має квадратний план, на щастя, вона сьогодні без добудов і прибудов. Зараз на головному місці, де була вівтарна частина (святилище – ред.) зроблений вхід. Фактично, люди входять через сакральну точку колишньої синагоги», – розповідає Євген Совінський журналістам “Вінниця. Інфо”.

 

За його словами, синагога була зведена на початку ХХ століття, приблизно в 1905 – 1916 роках. Під житло будівлю переоблаштували в кінці 30-х початку 40-х років.

 

Фото Андрія Завертаного

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
Вгору