× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

У Вінниці шукають наставників і патронатних вихователів для дітей-сиріт

У Вінниці шукають охочих стати наставниками або патронатними вихователями для дітей-сиріт, або тих, які тимчасово не можуть проживати разом із батьками через складні життєві обставини.

У сюжеті телеканалу «ВІТА» повідомили, що присутність опікунів допомагає таким дітям легше пережити стрес та адаптуватися у суспільстві.

У повідомленні йдеться, що патронатні сім’ї мають замінити в Україні інтернати та соціально-реабілітаційні центри.

Ідея створення патронатних сімей полягає у тому, що діти тимчасово живуть у родинах, а патронатні вихователі отримують за їхнє виховання зарплату. Поки дитина перебуває в нормальних умовах, соціальні служби працюють з її рідними батьками. Коли ж сім’я долає проблемну ситуацію, дитина повертається додому.

– Якщо патронатним вихователям за це виплачуються кошти, і вони фактично наймаються державою на роботу, то наставники є скоріше волонтерами, які мають бажання відвідувати інтернатні заклади і допомагати дитині соціалізуватися, – пояснив Євген Козлов, начальник відділу соціальної роботи Вінницького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. – Для того, щоб стати наставником, треба пройти навчання, як і патронатні вихователі, як і прийомні сім’ї проходять у нас відповідне навчання, і тоді тільки допускаються до роботи з такою дитиною.

Ілюстративне фото – medium.com

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
Вгору