У Вінниці розпочався міжнародний «Чілдрен кінофест»

Четвертий міжнародний фестиваль дитячого кіно у Вінниці розпочали з виступів аніматорів, майстер-класів та спроб дітлахів зняти власну стрічку.

Сьогодні, 26 травня, у кінотеатрі «Родина» незвично гамірно та людяно. У фойє кінотеатру прийшли декілька десятків дітей, аби долучитися до кіномистецтва та святкування початку фествалю дитячого кіно, який триватиме до четвертого червня.

Чілдрен кінофест –  щорічний міжнародний фестиваль мистецтва кіно для дітей та підлітків, який знайомить молоду українську аудиторію як з найновішими європейськими стрічками, так і зі світовою кінокласикою. Фестиваль має за мету розвивати в Україні традицію сімейних походів у кіно, залучати дітей до перегляду і створення кінофільмів.

Покази фільмів для дітей та підлітків розпочинаються відзавтра, 27 травня, а сьогодні для маленьких вінничан підготували свято з майстер-класами, виступами запрошених аніматорів у костюмах героїв фільмів та мультиків, та виставку ретро-кіноапаратури.

Маленькі вінничани розмальовували гіпсові фігурки совенят – символу фестивалю – які спеціально виготовили до свята, а також харчовими фарбами створювали різнокольорові візерунки на імбирному печиві.

  • Ми спершу мали все робити на вулиці, але через дощ довелося трохи змінити плани. Хотіли цим відкриттям зробити «останній дзвоник» особливим святом для дітей. Родзинкою сьогоднішнього відкриття буде показ фільму «Пригоди Колі Клюквіна», який знімали у Вінниці у 1965 році – розповіла координатор фестивалю у Вінниці Аріна Кантоністова.

Працівники підприємства «Вінницякіно» підготували виставку ретро-апаратури, яку використовували у кінотеатрах багато років тому. Наприклад, показали кінопроектор «Україна» 1963 року, підсилювачі звуку, ретро-афіші фільмів та плівки. Виставку апаратури минулого сторіччя зібрав найстарший кіномеханік підприємства – Євгеній Кулаковський.

  • Я особисто це все збирав 50 років, а сам працюю кіномеханіком з 1959 року. Найстарішим у колекції є прес, яким «ремонтували» фільми: у нього вставляли плівку з фільмів, зажимали, відрізали зайве, потім зачищали та склеювали. Колись кінопроектор «Україна» ми часто возили по селам, щоб показувати там фільми, – пригадує Євген Кулаковський. – У руках його, звичайно, було важко нести і тому завжди знаходилися хлопчики з возиками чи мотоциклами, які допомагали довозити, аби безкоштовно подивитися кіно. І в селах кінооператорів чекали, як Бога.

Одразу на святкуванні «нове покоління» кінооператорів 14-річні учні кіно-школи “Міні TV” Владислав Киселев та Максим Богайчук – знімали власний фільм.

  • Я вже другий рік навчаюсь, у мене все виходить, – розповідає Владислав. – Ми знімали не стільки фільми, скільки короткі відео-ролики, їх показували на телеканалі ВІТА. Сьогодні мене запросили, щоб зробити відеосюжет з відкриття. Дуже люблю кіно і хотів би сам зняти власний фільм. На зйомку ролика у нас йде 2-3 дні, а на сам монтаж десь з місяць.

Зіркою свята став Чарлі Чаплін, з яким залюбки фотографувались як маленькі, так і дорослі. Не забули організатори і про виховний аспект та разом із патрульними розіграли сценку, аби нагадати дітям про правила дорожнього руху та безпечній поведінці на дорозі.

Режисер Валерій Шалига разом із дітьми знімав кіно та розповідав про режисерську роботу, щоб привідкрити таємницю створення фільмів.

  • Я завжди за розвиток кіно і потрібно до цього процесу більше залучати дітей, щоб вони росли та підіймали наш кінематограф, – зазначив режисер.

А наприкінці святкування проведуть невеличкий аукціон, щоб продати імбирне совенятко Чарлі, а виручені кошти передати на лікування хлопчика, якого вразило струмом на вагоні потягу у Жмеринці.

Вже завтра о 9:30 розпочнуться щоденні покази кращих нових дитячих кінофільмів. Вхід на покази – вільний.

Фото Андрія Завертаного

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією
Вгору