× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

У Вінниці розпочали реставрацію пам’ятки архітектури на Соборній. ФОТО

У Вінниці розпочали ремонт фасадів пам’ятки архітектури місцевого значення, де нині розташований торговельно-економічний інститут. Роботи коштуватимуть закладу понад 12 мільйонів гривень. 

Ще у червні цього року Вінницький торговельно-економічний інститут Київського національного торговельно-економічного університету опублікував закупівлю на капітальний ремонт та ремонтно-реставраційні роботи по покрівлі та фасадах свого корпусу, що за адресою вул. Соборна, 87/18. Тоді на роботи могли надати щонайбільше 15 569 987 гривень.

Однак, після тендерних процедур та аукціону, сума зменшилась до 12 503 600 гривень, а перемогу одержало приватне багатопрофільне мале підприємство – фірма “СФЕРА”.

Наразі одну частину фасаду вже огородили парканом та завісили будівельною сіткою.

Згідно із документацією, необхідно буде оновити покриття покрівлі, влаштувати снігозатримувач та слухові вікна, огородити покрівлю перилами. Також змонтують пожежну драбину виходу на горище та водостічні труби. Встановлять нові пластикові вікна, а фасад пофарбують. До речі, всі капітелі та інші фігурні елементи на будівлі відновлять.

Як зазначила у коментарі радіо “Місто над Бугом” директорка навчального закладу Наталя Замкова, автентичність споруди буде збережена.

– Для відновлення історичної цільності фасаду навчального закладу “Реальне училище” було вирішено провести капітальну реставрацію фасаду з заміною даху та вікон, – розповіла Наталія Замкова.

Вказано, що завершити роботи необхідно до 25 грудня 2019 року.

Зауважимо, що центральний корпус ВТЕІ КНТЕУ – це пам’ятка архітектури місцевого значення “Будинок реального училища1891 року, охоронний номер 27-М.

Вінницька міська дума 12 червня 1889 року ухвалила перевести Могилів-Подільське реальне училище до Вінниці і перетворити його в шестикласне. Дума постановила щорічно видавати на його утримання по вісім тисяч карбованців сріблом та узяти на рахунок міста витрати за пристосування для реального училища будинку, побудованого у 1888 році на кошти купця Вайнштейна. Він заповів усе своє рухоме і нерухоме майно на будівництво у Вінниці навчального закладу, висловлюючи сподівання, що в ньому будуть навчатись і єврейські діти. Проект будівлі розробив архітектор Київського навчального округу Чекмарьов. Будівництвом керував архітектор Краузе, який був австрійським підданим. У 1897 року до головного корпусу училища було добудоване ліве крило. Загалом будинок являє собою еклектичну споруду з використанням елементів давньоруської та візантійської архітектури.

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією
Вгору