× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

У Вінниці розкажуть, як поїхати на фестиваль Burning Man та про український бьорнерський рух

20 квітня у хабі “Місто змістів” вінничанам розкажуть про унікальний американський фестиваль Burning Man, пояснять, як взяти в ньому участь та поділяться досвідом ті, хто вже ризикнув на кілька днів опинитися в пустелі, де відбуваються неймовірні речі. 

На заході, що носить назву Burning Man 101 прийдуть три українця, які вже побували на фестивалі Burning Man та розкажуть про український бьорнерський рух. Зокрема, бьорнери пояснять, що українці роблять на фестивалі, а також розкажуть про унікальний український проект “Куренівка”: будинок культури на 1200 “квадратів”, який будується виключно силами активістів, без будь-яких грантів чи іншої фінансової підтримки.

“Вінниця запрошує разом розібратися, для чого ледь не сто тисяч молодих і гарячих збираються щороку в пустелі Блек-Рок в американському штаті Невада, США. Burning Man – свято вогню, самовираження, свободи та мистецтва. Ми презентуємо досвід участі в цьому неймовірному фестивалі з перших вуст українських першопрохідців”, – ідеться в описі події на фейсбук-сторінці. 

Більш детально про те, що відбуватиметься на заході розповів його ініціатор, громадський активіст Максим Студілко:

“Ідея організувати таку подію у Вінниці виникла раптово. Під час планування річної відпустки, задумав поїхати в Штати і зокрема розмріявся про участь цього року в Burning Man. Долучився до профільної групи українських бьорнерів в Телеграм і неочікувано для себе написав: «Давайте проведемо в Вінниці якусь подію». На перший раз вирішили зробити інфоподію яка відбудеться 20 квітня з 18 до 19-30 в Хабі «Місто змістів». Будуть три спікери, що вже пройшли пустелю. Вони розкажуть як про сам фестиваль, так і про участь українців у ньому, про український бьорненрський рух.

Але найцікавіше буде почути про те, як будується абсолютно новий будинок культури на 1200 квадратних метрів, силами самих активістів, без додаткових грантів та підтримки. На моє переконання для Вінниці це унікальна інформація акумулювання людського потенціалу, адже ми трохи розбалувані просторами, що для нас «під ключ» створила держава і, часом, забуваємо про силу людської синергії”, – розповідає Максим.

Burning man – щорічний восьмиденний захід/подія/двіж або цілочасний стиль життя/спільнота/рух (але точно не фестиваль) незалежного мистецтва, що відбувається в США, штат Невада, в пустелі Блек-Рок. В пустелі концентрується екстремальне самовираження майже сотні тисяч учасників. На ньому можна зустріти як найбагатших мешканців планети так і людей, котрі не можуть навіть купити вхідного квитка та шукають його іншими шляхами. Як простих непублічних робітників, службовців, художників, перформерів, музикантів, так і їх всесвітньовідомих колег.

Минулого року на фестивалі можна було побачити навіть заступника міністра економічного розвитку та торгівлі України Максима Нефьодова. Учасники в пустелі будують неймовірне місто з експериментальною економікою. Тут не ходять гроші. Можна лише дарувати, просити, або приймати щось в дар.

Величезні інсталяції, монстромобілі, цілодобові танцювальні майданчики, перформенси – все це доступно абсолютно безкоштовно для учасників. На Плаї (так називають територію висохлого озера, де і відбувається сам двіж) за свій побут ти відповідаєш тільки сам. Обов’язкова умова – прибрати всю пустелю після себе, залишивши кришталево чистий простір, що простягається до горизонту. Для того щоб уявити що там відбувається – варто переглянути ролики на YouTube та Vimeo. Десятки тисяч квитків розбираються буквально за півгодини. До прикладу цьогорічний продаж відбувся 10 квітня і на 30 тисяч квитків було півтора мільйони (!) запитів.

Цікавинка: можна купити один або два квитки на людину. Але прийнято завжди купувати по два, бо ще не було бьорнера, який би не знайшов кому подарувати, або перепродати по собівартості (а націнка суперечить приципам) квиток.

Українці вже давно беруть участь в цьому фестивалі, а з 2018 року вони об’єднані в громадську організацію «Спільнота бьорнерів України». Окрім підготовки до самого Burning Man, а також проведення ліцензованих події “Precompression” та “Decompresion” спільнота реконструює промисловий цех під новий будинок культури «Куренівка». На 11 травня запланована весняна подія “Precompression”.

Вхід  на захід у Вінниці вільний. Для участі потрібно зареєструватись за цим посиланням. 

Коли: 20 квітня, 18.00
Де: Хаб “Місто змістів” вул. Пушкіна, 11, 1 поверх

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
Вгору