× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

У Вінниці рекомендуватимуть магазинам відмовитися від пластикових пакетів

Вінницька міська рада рекомендуватиме закладам торгівлі відмовитись від поліетиленових пакетів. Такою була відповідь на петицію вінничанина, який пропонував заборонити продаж таких пакетів у супермаркетах та магазинах роздрібної торгівлі.

Звернення вінничанина Ярослава Супруна активно підтримували вінничани і за два тижні 600 осіб залишили свої підписи під петицією.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Петиція про заборону пакетів у Вінниці набрала необхідну кількість підписів менше, ніж за добу

– Сьогодні пластикові пакети можна побачити в кожному без винятку магазині у місті. Їх дешевизна, простота і надійність змушує сотні тисяч громадян користуватись ними щодня. Проте шкода від них для довкілля та самих людей колосальна, – писав Ярослав Супрун. – Більше того різного роду пакети та упаковки становлять левову частку сміття, що валяється повсюду та спотворює вигляд нашого міста. Та проблема стосується не лише Вінниці, вона – глобальна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Життя у стилі “нуль відходів”: вінничанам розповіли про сортування сміття та розумне споживання. ФОТО

Сьогодні, 18 березня, у міській раді надали відповідь. Вони зазначили, що незаконне втручання органів та посадових осіб місцевого самоврядування у господарську діяльність суб’єктів господарювання забороняється.

– Не допускається видання правових актів органів місцевого самоврядування, якими встановлюються не передбачені законом обмеження щодо обігу окремих видів товарів (послуг) на території відповідних адміністративно-територіальних одиниць, – йдеться у відповіді.

Однак, у зв’язку з тим, що 28 січня був зареєстрований Проект Закону «Про скорочення використання пластикових пакетів», органами виконавчого комітету Вінницької міської ради опрацьовується дана громадська ініціатива, а тому станом на сьогодні може бути прийнято відповідне рішення, щодо заборони використання пластикових пакетів в закладах торгівлі. Щоправда, вказано, що воно матиме рекомендаційний характер для суб’єктів господарювання.

Якщо ви не уявляєте, чи можливо обходитися без пакетів, рекомендуємо прочитати експеримент Vежі

 Пакет не потрібен: як екологічно закупитися на борщ в супермаркеті та на базарі. ВІДЕО

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією

Інші новини

Вгору