У Вінниці приземлився рекордний літак АН2-100 через погоду. ВІДЕО

Густі хмари «притисли» до землі рекордний український літак АН2-100, який летів з Польщі. Вимушену посадку екіпаж зробив у вінницькому аеропорту 14 серпня.

Літак повертався із польського містечка Мелець, де відбувався фестиваль «кукурузників» з нагоди 70-річчя АН-2. Участь у ньому брали й українці на рекордному АН2-100. Рекордному тому, що навесні цього року ця сучасна модифікація біплана зуміла підняти на висоту 2700 метрів найбільшу вагу для цього класу літаків – 3200 кілограмів.

Переліт з Польщі для цього літака також виявився рекордним. Вирушивши зі Львова до Запоріжжя 14 серпня, він змушений був сісти у Вінниці. Густі хмари не дозволили біплану піднятися вище 300 метрів, повідомляється у сюжеті ТСН.

Вирушаючи зі Львова, де було на диво сонячно, екіпаж не очікував такого погіршення погоди на Поділлі. Вже дорогою до Хмельницького посадку, пілоти почали дізнаватися про можливість зайти там на посадку, проте дізналися від диспетчера, що там закрита зона – працюють військові. Штурману довелося прокласти маршрут південніше.

Ближче до міста Бар уже на Вінниччині погода взагалі зіпсувалася – літак через важкі хмари, які щільно покрили усе небо, підняти вище пілоти не можуть. Так екіпаж прийняв рішення сідати у вінницькому аеропорту. Пілот Сергій Тарасюк говорить – іще би трохи, і довелося би іти на запасний аеродром – на Тернопіль.

  • Все залежить від обставин. Якби дуже вже погано, то ми би не летіли далі, а повернулися б на запасний. Мінімальна висота була 300 метрів.

У Вінниці техніки заправили літак під зав’язку. Штурман Олександр, прокладаючи маршрут, виявляє, що проноз погоди невтішний – у самому Запоріжжі сильний вітер, до того ж боковий на посадці. Для АН-2 це нельотна погода. Так екіпажу довелося залишитися у Вінниці до вівторка 15 серпня.

Як повідомив телефоном Vежі директор вінницького аеропорту Ярослав Мазурець, станом на зараз літак АН2-100 успішно здійснив виліт із нашого летовища.

Фото – liga.net

Автор: Віталія Мазур

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору