У Вінниці протестувальники вимагали відставки Авакова. ФОТО

Вранці п’ятого березня кілька десятків протестувальників вийшли під стіни Вінницької ОДА з вимогою негайної відставки міністра внутрішніх справ Арсена Авакова у зв’язку із силовим розгоном наметового містечка у Києві біля Верховної Ради, що стався у суботу, 3 березня. 

Активісти, серед яких переважну більшість складали протестувальники, котрі раніше вимагали не встановлювати меморіал “Дерево свободи” на майдані Небесної сотні у Вінниці, прийшли на акцію з масою плакатів. На них були написані вимоги відправити у відставку вище керівництво країни, зокрема міністра Арсена Авакова. На акції також було присутньо багато поліцейських: як в одностроях, так і в цивільному.

   

До перекриття Соборної або ж спроб потрапит досередини будівлі ОДА цього разу не дійшло. Однак протестувальники постійно ініціювали діалоги з присутніми працівниками МВС, демонструючи їм портрети побитих спецпризначенцями протестувальників АТО-вців. “Копи” намагалися в дискусії не вступати, а протестувальники заявляли, що “відтепер поліції в цй країні не існує, а є лише каральні загони”.

 

Найбільше учасників мітингу обурила ситуація, коли під час розгону наметового містачка у Києві, екс-бійці нібито розформованого “Беркуту” принижували затриманих АТОвців, поставивши тих на коліна. У цьому контексті активісти зі сцени порівнювали правоохоронців з проросійськими терористами, котрі так само ставили на коліна полонених українських бійців під час Ілловайського котла.

Нагадаємо, що третього березня працівники МВС спільно з комунальниками здійснили демонтаж наметового табору та обшук наметів. У процесі обшуку правоохоронці заявили про дев’ять знайдених гранат РГД-5 із запалами, однак не уточнили, чи вони були бойові.

У процесі демонтажу наметів між протестувальниками та поліцією сталися сутички, в результаті яких понад сотня осіб були затримані, понад десять протестувальників – травмовані, переважно з травмами голови. Очевидці відзначають, що поліція також нападала на журналістів: щонайменше троє з них постраждало, кореспонденту “Радіо Свобода” залили обличчя сльозогінним газом.

Пізніше міністр Аваков на своїй сторінці у фейсбук поглузував із силового розгону протесту власними підлеглими, заявивши, що поліція теж “прикрутила”. Вочевидь, таким чином головний український правоохоронець обігрував президентський заклик до українців економити блакитне паливо під час нещодавньої газової кризи.

Фото автора

This slideshow requires JavaScript.

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору