× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

У Вінниці просять впровадити інспекцію з паркування. ПЕТИЦІЯ

Змусити вінницьких водіїв дотримуватися правил паркування зможе впровадження у місті спеціальної інспекції. У цьому впевнений вінничанин Віталій Антонюк, який розмістив на сайті міських петицій відповідне звернення.

Автор петиції зазначає, що ще 27 вересня 2018 року в силу вступив Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів”, який зокрема передбачає створення “Інспекторів з паркування”, які будуть притягувати до адміністративної відповідальності власників транспортних засобів. 

Утім, попри те, що Закон прийнятий та “є об’єктивні проблеми з фото-, відеофіксацією порушень парковки та інспектори могли б уже зараз притягувати до відповідальності (або хоча б умовно попереджати водіїв які порушують правила стоянки)”, у Вінниці поки що такої новації немає.

Віталій Антонюк наводить приклади того, як Закон починає працювати в Луцьку та Львові:

Автор петиції пише, що “Порушення правил парковки це ж не тільки порушення Закону, а крім іншого:

1. Ускладнення або унеможливлення пересування для пішоходів, що ставить під загрозу їх здоров’я та безпеку
2. Так само і створює проблеми іншим учасникам руху
3. Паркування на газонах знищує зелені насадження і збільшує кількість бруду на вулицях міста

Так, в найближчій перспективі це можливо дасть невеличкий електоральний мінус, та в довгостроковій виграє і місцева громада і керівництво міста” – вважає Віталій Антонюк.

Водночас, вінничанин вважає, що “на поліцію посилатись не варто – у них і так постійно не вистачає людей, та немає можливості закупити евакуаторів. Та і закон перекладає обов’язки слідкувати за парковкою на місцеві органи самоврядування”.

Давайте утремо носа Луцьку та Львову і покажемо приклад для решти України та уже на найближчій сесії щось придумаємо і надамо повноваження інспекторів з паркування так званій “муніципальній поліції”, а також закупимо потрібну кількість евакуаторів, конфіскаторів чи хоч телепортів, щоб навести лад з оленями, які не здатні паркуватись як люди” – закликає автор петиції та наводить відповідні приклади.

Станом на сьогодні петиція набрала 51 підпис з 350 необхідних. Підтримати звернення можна ще протягом 13 днів – до 1 квітня.

Читайте також: На Європейській площі пропонують встановити дефібрилятор, щоб рятувати життя

У мерії відповіли на петицію про відновлення будинку відпочинку на Старому місті

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору