× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

У Вінниці просять “стимулювати” всіх встановити платіжні термінали

Зробити можливим розрахунок карткою в усіх сервісах міста пропонує вінничанин у своєму зверненні, що було розміщене на сайті міських петицій вчора.

Як пояснює автор петиції Дмитро Науменко, потрібно розробити “стимулюючі заходи” щодо встановлення підприємцями терміналів для безготівкових розрахунків мешканцями та туристами у місті Вінниця.

“На сьогодні у певних СТО, салонів краси, перукарень, пралень, розважальних закладів які надають послуги з розваг, готельно-ресторанного напрямку, магазинів з продажу випічки, сирів, ковбас, кави відсутні термінали з безготівкового розрахунку. Це має бути пріоритетом № 1 для поліпшення сервісу городян і фінансово-економічних показників міста” – запевнив автор звернення.

Станом на сьогодні петиція набрала 24 підписи із 350 необхідних. Підтримати звернення можна ще протягом 13 днів – до 3 жовтня.

Водночас зазначимо, що згідно із Проектом Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження вимог до суб’єктів господарювання щодо приймання електронних платіжних засобів в оплату за продані ними товари (надані послуги)», усі продавці та постачальники послуг зобов’язані надати клієнтам можливість оплатити товар чи послугу безготівково: або з використанням електронних платіжних засобів та платіжних пристроїв, або через електронні платіжні сервіси. Цю норму передбачено в Законі України “Про платіжні системи та переказ коштів в Україні”.

Водночас відомо, що це не зобов’язує всіх підприємців встановлювати платіжні термінали в обов’язковому порядку. Підприємці можуть організувати розрахунки за допомогою платіжних сервісів, які не потребують наявності фізичного платіжного пристрою: інтернет-банкінг, платіжні сервіси онлайн, з використанням mVisa, QR-коду, через переказ з картки на картку тощо.

Також ця постанова спрощує використання звичайних платіжних терміналів: підприємці не зобов’язані їх купувати, але мають можливість орендувати такі пристрої чи отримати їх безкоштовно на умовах банків-еквайрів.

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору