У Вінниці просять не вносити радикальні зміни у вигляд історичних будівель. ПЕТИЦІЯ

Вінничанку Оксану Куцу турбує питання спотворення історичних будівель, тому дівчина подала петицію щодо заборони вносити радикальні зміни у вигляд історичних будівель.

Петиція вінничанки була зареєстрована в системі вчора. До цього Оксана на своїй сторінці у Фейбуці опублікувала фото і текст щодо спотворення фасаду особняка лікаря Казимира Віллінського, який відноситься до пам’яток історії.

До вересня на Соборній обіцяють демонтувати всі «неправильні» вивіски

Дівчину обурив фасад нового закладу, який закриває ліпнину на будівлі, де зображена богиня Діана на полюванні. Після довгих обговорень у коментарях, дівчина вирішила зареєструвати петицію.

 

– У Вінниці залишилось небагато історичних будівель, що зберегли першопочатковий вигляд. Враховуючи, що місто тримає вектор на розвиток у статусі туристичної мекки, зберігати та підтримувати оригінальний вигляд фасадів та споруд – важливий момент стратегії, – пише Оксана у петиції.

Дівчина вважає, що, позаяк, зараз триває ребрендинг міста – це чудовий привід для позитивних змін та можливість вплинути на бренд міста через візуальну концепцію.

– Наразі архiтектурний ансамбль в історичному центрі міста (Європейська площа) сплюндровано прибудовами, вивісками, металевими та дерев’яними конструкціями. Пропонуємо заборонити вносити радикальні зміни у вигляд фасадів історичних будівель: прибудову конструкцій (тимчасових та постійних), розміщення вивісок, білбордів, тентів, які порушують єдність та стиль архітектурного ансамблю. А також демонтувати вже існуючі конструкції, що підпадають під вищезгадану категорію, – додає Оксана.

Процес пішов: у Вінниці готові замінити 130 рекламних вивісок на Соборній

Вінничанка просить будь-які зміни, що вносяться до архітектурного ансамблю у історичному центрі міста узгоджувати та затверджувати разом iз громадськістю.

Наразі петиція зібрала 22 підписи із необхідних 350. До кінця збору залишилося 13 днів. Підписати петицію можна ТУТ.

Нагадаємо також, що наприкінці липня на вулиці Соборній почали демонтувати вивіски, котрі псують вигляд фасадів.

Фото зі сторінки Оксани Куцої у Фейсбуці

Автор: Марина Однорог

Поділитись публікацією
Вгору