× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

У Вінниці продовжують програму «Стоп-грип»: 50% вартості вакцин відшкодують з бюджету

Вінниця вже готується до осінніх спалахів вірусу грипу й закладає у бюджет кошти на відшкодування половини вартості вакцин для мешканців міста. А дітям з інвалідністю вакцинацію робитимуть безкоштовно.

Про це повідомив директор департаменту охорони здоров’я Олександр Шиш під час засідання виконкому.

  • Ми вже маємо у Вінниці на початок епідеміологічного періоду 420 експрес-тестів грипу та 866 упаковок «Таміфлю». Торік завдяки цій програмі під час епідперіоду було вакциновано майже три тисячі людей. Для порівняння – у 2015 році це було 432 людини. Відсоток вакцинованих у Вінниці склав 0,7%, а середній по Україні – 0,3%, – зазначив Олександр Шиш.

Також він наголосив, що вакцинація є і залишається єдиним надійним засобом, щоб попередити грип. Для участі у даній програмі компенсації вартості вакцин пацієнт має пройти три етапи:

  • звернення до сімейного лікаря
  • придбання вакцини за 50 %
  • проведення щеплення в кабінеті щеплення з наступним спостереженням.

Програма «Стоп-грип» під час минулого епідеміологічного періоду була ретельно прорахована та вчасно профінансована. Тоді на фінансування вакцин та противірусних препаратів було витрачено майже 2,4 мільйона гривень.

  • Розрахувати вартість програми на наступний період ми зможемо восени, коли будемо мати зареєстровану рекомендовану вакцину та її вартість. Але програму потрібно продовжити, сказав Олександр Шиш.

Після затвердження конкретної суми програму мають затвердити депутати міської ради під час сесії.

Автор: Віталія Мазур

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору