× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

У Вінниці продовжують активно працевлаштовувати людей з інвалідністю. ВІДЕО

У вінницькому Центрі реабілітації “Поділля” майже рік діє грантова програма соціального супроводу людей з інвалідністю при працевлаштуванні.

Як повідомляє ВІНТЕРА , Олег Михайловський шістнадцять років тому потрапив в аварію. З того часу пересувається на візку. Чоловік родом із Хмельницької області. Наразі живе у Вінниці, проходить комплексну реабілітацію у Центрі “Поділля”. Місяць тому влаштувався працювати касиром в одному із супермаркетів міста.

– Зараз я відчуваю себе важливим, людиною, яка дійсно допомагає людям. Намагаюся себе забезпечувати, – каже Олег.

Касир каже, що за час роботи проблем із покупцями не мав. За потреби звертався за допомогою до колег.

– Буває, що не завжди помічають, що на візку. Просять цигарки подати, наприклад.

У магазині, де працює Олег ще троє колег з інвалідністю: двоє касири, двоє куховарять.

– Вони виконують свою роботу, знають свою роботу. Ми для них облаштували туалет і створюємо їм такі умови, щоб їм було комфортно з нами працювати, – заступниця керуючого магазину Людмила Кононенко.

Загалом, за час дії програми працівники Центру допомогли знайти роботу 26 особам. 11 з них працюють касирами, троє на візках, восьмеро з вадами слуху.

–  Працюють у нас ще масажисти , пакувальники, кухарі, помічники кухарів. Потрібно пройти 20-30 роботодавців для того, щоб вони відгукнулися взяти до себе на роботу людину з інвалідністю, – говорить  фахівчиня з соціальної роботи реабілітаційного центру Ірина Шпикуляк.

Проект з працевлаштування людей з інвалідністю діятиме до жовтня. У планах керівництва реабілітаційного центру продовжити цю роботу.

Автор: Марина Однорог

Поділитись публікацією
Вгору