У Вінниці презентують збірку оповідань з різдвяними детективами

Одним із восьми авторів та авторок, детективи яких увійшли до збірки, є письменник та консультант вінницької книгарні «Є» Сергій Рибницький.

Сьогодні, 17 січня, о 18.00 в книгарні «Є» відбудеться презентація збірки оповідань «Різдвяний детектив» за участю Сергія Рибницького та Симора Гласенка (скайп-включення).

В Україні було кільканадцять спроб зібрати під однією обкладинкою спеціально написані різдвяні, або, як їх ще називають, святвечірні оповідання. Частково цьому перешкоджала відсутність сталих традицій, частково – невміння українських авторів писати на задану тему, частково – брак власне авторів, котрі готові працювати в сегменті жанрової літератури. Але традиція поєднання святкового і страшного в нашій літературі, безперечно, існує – згадати хоча б «Ніч перед Різдвом» Миколи Гоголя.

  • Збірка «Різдвяний детектив» – поєднання двох жанрів. Різдвяна оповідка закликає повірити в дива. Детективна історія виводить на перший план розумну людину як головне диво природи. Розплутати клубок містерійних історій допоможуть учасники збірки – Сергій Рибницький та Симор Гласенко, – пишеться у анонсі.

Вінничанин Сергій Рибницький вже не вперше бере участь у конкурсах детективної прози від платформи для молодих авторів «Літмайданчик». Письменник зізнався Vежі, що писати детективи досить складно, а у його оповідання є вінницьке підгрунтя.

  • Детективи писати важко, бо ти затиснутий жанровими рамками, бо має опиратися на схематичну логіку, яку може сприйняти читач. В процесі написання виникає багато ідей, які пасують цьому оповіданню, але повністю позбавляють його “детективності”. Ідея прийшла з огляду на особистий досвід роботи в банківській системі і корпоративні гуляння. Направду раніше на окружній Вінниці був такий заклад “Вдали от жон” і його особливістю була відсутність покриття стільникового зв’язку, – розповідає Сергій.

Оповідання Рибницького, яке увійшло до збірки так і називається «Клуб Подалі від дружин», де і відбуваються всі події. Тут є вбивство, розслідування, багато крові і, звичайно, Дід Мороз. Написано його у легкій, образній формі, а автор звертається до читачів «подорожній», що дає відчуття, ніби ти є спостерігачем подій.

Всього до збірки увійшли оповідання восьми авторів та авторок, а саме: Лілії Молодецької, Андрія Сем’янківа, Юлії Андрієнко, Олени Рябченко, Сергія Рибницького, Симора Гласенко, Ольги Тараб та Аліси Гаврильченко.

Фото Сергія Рибницького

 

Автор: Марина Однорог

Поділитись публікацією
Вгору