У Вінниці презентують #епістолярніхроніки Сергія Татчина та Уляни Галич

#епістолярніхроніки – не просто віршований діалог двох поетів, таких різних і глибоко споріднених водночас. Насамперед – це історія. Історія, котра призначається саме вам.

Презентація книги #епістолярніхроніки відбудеться 26 жовтня о 18.00 в книгарні «Є» за участі авторів. У час, коли майже ніхто й нікому не пише справжніх листів, Сергій Татчин та Уляна Галич наважилися створити з них цілу книжку.

Як розповів Vежі Сергій Татчин, епістолярні вірші писались ніби самі собою.

  • Спочатку з’явилась одна пара, потім ще кілька, а потім ми вирішили зробити проект. Kисти цілком реальні – навзаєм, але ми взяли за основу інший принцип: самодостатність, тобто – в парах ці тексти виграють, вони цілком парні, але – в першу чергу – їм ніщо не заважає бути окремішними, – говорить поет.

#епістолярніхроніки – це збірка поетичного листування, народженого на перетині тонких інтимних чуттів й філософсько-ліричних інтерпретацій навколишньої дійсності. Збірка вирізняється логічною структурою, автентичною авторською хронологією і парними рядами текстів, ключовим словом для розуміння яких є взаємність. Відтак, #епістолярніхроніки – не просто віршований діалог двох поетів, таких різних і глибоко споріднених водночас. Насамперед – це історія. Історія, котра призначається саме вам, – пишеться в анонсі презентації.

Незважаючи на те, що книга лише нещодавно вийшла після презентації у Тернополі вже зявилися перші відгуки.

  • Книжка-сповідь, книжка-мандрівниця, книжка-авантюристка. Книжка, автори якої вперше побачили одне одного… добрий місяць по тому, як вона з’явилася на світ. А до того був «стабільний вай-фай» та «кілометри римованих речень». А, може, вони і справді «не люди, а вірші, написані кимось навзаєм…»? Бо я не знаю, як інакше їм вдається так тонко відчувати один одного, переплітаючись словами, думками, безліччю плинних відображень, натяками, півтонами, півтінями… Їх вірші іскрять, як високовольтні дроти, котрі передають напругу більшу, ніж здатні витримати. Бо, зрештою, вони і є щось більше. Про них можна говорити дуже багато. А можна не говорити нічого.Цій книзі «потрібні ті, хто її читатиме і любитиме, – пишуть у Новій тернопільській газеті.

Наразі презентація книги відбувалася лише у Тернополі, звідки родом Уляна Галич, наступне місто — Вінниця, що досить символічно для Сергія Татчина. Ілюстрації у збірці також авторства Сергія Татчина.  Всього у книзі 96 віршів, тобто 48 пар.

Сергій Татчин – український поет, художник. Член Національної спілки письменників України. Став однією з ключових фігур на поетичних та творчих сайтах. В 2013 році вийшла книга вибраних поезій Дзен.UA, на вірші якої брати Капранови підготували музичну програму у стилі кобза-реп. Відтоді побачили світ також збірки «Семисвічник», «Пташка», «Вінницька абетка».

Уляна Галич – українська письменниця. Член Національної спілки письменників України. Твори опубліковані: проза в 16-му томі «Нової прози», поезія у літературному альманасі «Пектораль». Лауреатка літературного конкурсу «Смолоскип-2011». Авторка книжки «Кроки за спиною».

Фото: Нова тернопільська газета 

Позначки: , , , , , , , , , ,

Автор: Марина Однорог

Поділитись публікацією