У Вінниці презентують нове українське кіно «Казка про гроші»

Фільм-казка за мотивами повісті Володимира Короленка «Йом-Кіпур, або Судний день» – це повчальна історія про людську слабкість та про один зі створених і живучих пороків – скупість. Це фільм-притча про християнське милосердя, про добро, про кохання.

Стрічка створена «Національною кіностудією художніх фільмів імені О. Довженка» за підтримки Держкіно. У всеукраїнський прокат картина вийде 25-го січня. Режисером є Олеся Моргунець, автором сценарію – Віктор Гресь. Вінничани зможуть побачити стрічку одні із перших вже 28 січня о 18.00 в кінотеатрі «Родина», а також поспілкуватися з акторами Юрієм Дяком та Іриною Мак. Головні ролі у фільмі виконали Андрій Ісаєнко, Анастасія Карпенко, Михайло Кукуюк, Олександр Кобзар, Микола Боклан.

  • Фільм знятий за мотивами повісті «Йом Кіпур» українського письменника Володимира Короленка. Сам письменник, журналіст та публіцист з Житомира козацького роду, добре знався на українських казках, легендах та побуті того часу. Ця безсмертна класика нашого співвітчизника, питання в якій дотепер актуальні, буде цікава як сучасним підліткам, так і їхнім батькам – зазначила режисерка фільму Олеся Моргунець.

Для Олесі це перший повнометражний фільм, до цього вона знімала лише короткометражки. Робота над стрічкою тривала півроку. Головну ставку зробили на акторів. Це вже добре відомі артисти з українських серіалів і фільмів. Зокрема Андрій Ісаєнко, відомий глядачам за фільмом «Кіборги», актор зіграв там одну з головних ролей. У черговій кінострічці грає Левка, який під впливом грошей розкриває не найкращі свої риси.

  • Сама історія дуже актуальна, тому що в наш час люди дуже жадібні і, коли отримують багато грошей, владу, починають поводитися неадекватно, не розуміють, що робити з цими грошима, зверхньо ставляться до інших людей. Це пов’язано з Верховною Радою, політиками. Було б гарно, щоб вони теж подивилися це кіно, — розповіла режисерка під час доприм’єрного показу.

Проект фільму «Казка про гроші» став одним із переможців Другого конкурсного відбору Держкіно, отримавши державну фінансову підтримку  11 911,3 гривень, що становить 100% вартості виробництва. Зйомки відбувалися у Києві та в «Національному музеї народної архітектури і побуту Пирогово». За останні 5 років це єдиний фільм, знятий на кіностудії Довженка.

Ціна квитка: 30 гривень

Фото: Всвіті

Автор: Марина Однорог

Поділитись публікацією
Вгору