× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

У Вінниці презентують фільм про Миколу Оводова

18 грудня о 18:00 у кінотеатрі “Родина” відбудеться прем’єра фільму про видатного міського голову Вінниці Миколу Оводова. 

Як повідомляє Центр історії Вінниці, документальна стрічка матиме назву “Видатні люди Вінниччини: Микола Оводов”. Режисером фільму став режисер Василь Медяний.

Як йдеться в анонсі, “Фільм присвячений громадському діячеві, лікарю, реформатору, міському голові Вінниці у 1899-1917 рр. За головування Миколи Оводова Вінниця отримала «економічне диво»: річний бюджет зріс у 11,2 рази, господарство та соціально-культурна сфера міста значно поліпшились (телефонізація, електрифікація, поява системи водопостачання та мережі громадського транспорту). Фільм було створено за підтримки Вінницької міської ради, Департаменту культури та Центру історії Вінниці.

Учасники презентації:
Василь Медяний – автор ідеї та режисер, SwitVideo Production
Тетяна Кароєва – доктор історичних наук, консультантка фільму
Валерій Прус – актор, виконавець ролі Миколи Оводова

Модератор: Олександр Федоришен – директор Центру історії Вінниці”. Вхід на прем’єру – вільний.

Микола Васильович Оводов походить зі збіднілої дворянської сім’ї з Воронезької губернії. Після здобуття медичної освіти його направили до Подільської губернії, де він став ямпільським міським лікарем. Вже через рік його перевели на таку ж посаду до Вінниці. З 1899-го по 1917 рік Оводов був вінницьким міським головою. Саме в часи його керівництва місто почало активно розвиватись та розбудовуватись.

Читайте також:

П’ять століть історії: що було і що лишилося на вулиці Оводова у Вінниці

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
Вгору